Adalet Bakanından Doktoru Mevcutlu Karakola Aldıran Savcıya Soruşturma İzni!

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Hakimler ve Savcılar Kuruluna Osmaniye'de kendisini muayene etmeyen doktorla tartıştığı ileri sürülen Cumhuriyet savcısı M.B. hakkında inceleme izni verdi.

Gündem 13.04.2021, 18:48 Güler Sağlam
Adalet Bakanından Doktoru Mevcutlu Karakola Aldıran Savcıya Soruşturma İzni!

Bakan Gül'ün HSK Başkanı sıfatıyla, olayın tüm yönleriyle araştırılması için verdiği inceleme izni kapsamında HSK Birinci Dairesince savcı M.B. hakkında inceleme başlatıldı ve müfettiş görevlendirildi.

TIKLAYIN

Olayın detaylı olarak araştırılacağı incelemeyle savcının kusurunun olup olmadığı ele alınacak, müfettiş raporunun ardından M.B. hakkında karar verilecek.

Osmaniye Cumhuriyet Başsavcısı Osman Tekne ise dün yaptığı yazılı açıklamada, Cumhuriyet Savcısı M.B'nin ortopedik tedavisinin devamı için randevulu olarak hastaneye gittiğini belirtmişti.

Açıklamada, "Nöbetçi doktorun, asıl doktorun izinli olduğunu gerekçe göstererek tedaviden kaçınması üzerine Cumhuriyet Savcısı M.B’nin kendisini tanıtarak randevusunu hatırlatmasına rağmen nöbetçi doktorun muayene odasından ayrılarak tedaviden kaçınıp güvenlik görevlilerine aşağılayıcı şekilde M.B'nin dışarı çıkarılması talimatını verdiği, tedavi olmaksızın hastaneden ayrılan Cumhuriyet Savcısı M.B'nin şikayeti üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımızca nöbetçi doktor hakkında hakaret suçundan soruşturmaya başlanılmıştır. Nöbetçi doktor, aynı gün başsavcılığımızca şüpheli sıfatıyla ifadesi alınarak serbest bırakılmıştır. Aksi yöndeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır." ifadeleri kullanılmıştı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
İncir 4 hafta önce
Neyi hakaret saydın acaba,onu da yazsaydın savcı.
Avukat 3 hafta önce
Savcı görevini kötüye kullanmaktan ihraç edilmelidir.
hemşire hanım 4 hafta önce
meslektaşlarımızın savcıya hakaret etmesi kabul edilebilir bir davranış değil acilen meslekten men edilmeli
Doktor 4 hafta önce
Sen kimsin de meslekten men edilsin diyorsun o kadar beyninle. O kadar akıllıysanız hemşire milleti olarak artık bi rahat bırakın randevu alamadık bi muayene eder misiniz yakınımı diye. Madem doktorla bir görüyorsunuz kendinizi muayeneyi de kendiniz edin rica falan etmeyin bize.
hemşire 4 hafta önce
başsavcılarımıza oynanan büyük oyun
Enver KALE Memur 4 hafta önce
Oyumu savcıdan yana kullanıyorum. Savcı MHRS' den randevusunu alıp geliyor. Hastanın muayene günü randevusu iptal edildiyse hastanın bir başka Dr.'a muayenesini hastane yönetmelik gereği yaptırmak zorunda. Anlaşılan o ki savcının ayağı atelde ve atelin çıkma/kontrol zamanı gelmiş. Tekrar randevu al demek en az 15 gün sonrasına gel demektir ki Osmaniye Devlet Hastanesinden en erken randevu 27.04.2021 tarihinedir. Hastanın O tarihe kadar ayak atelde tekerlekli sandalyede dolaşmasını istemek açık bir hak ihlalidir. Randevusu iptal edilen, iptal edilen randevuya dair haberdar edilmeyen, yeni muayene kaydı oluşturulmayan "tekerlekli sandalyedeki " savcının ricası da kabul edilmediği gibi savcı dr.'un direktifiyle güvenlik görevlilerince yapa paça atılmaya çalışılmış. Hiçbir savcının hakaretamiz tutumları ve sözleri hazmetmesi beklenemez. Dr. kendinde nasıl bir güven görüyor ki savcının olayı tatlıya bağlama girişimlerini de yanıtsız bırakmış. Dr.'un adliyeye işi düştüğü zaman savcı ona gerekli kolaylığı yapar ki dr. da bunu sırf dr olduğu için bekler. Savcı gerçekten çok sabretmiş. Burada dr. işin sosyal psikoloji yönünü iyi yönetmiş, açıkça suçlu olduğu durumu lehine çevirmeyi başarmıştır, yani ilk 10.000' girmenin hakkını vermiştir. Sn. Savcının yanındayım. Dr. olıyı manipüle ettiği için ayrıca dava açılmalıdır. İnşAllah dr. hakkında gereken yapılır.
25
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?