Acil Servislerdeki Hasta Yoğunluğuna Vali'nin Evden Sağlık Personeli Çağırmalı Çözümü!

Konya Valiliği, bu akşam saat 20.40 civarında Konya'daki hastane acil servislerinde ki hasta yoğunluğu şikayetleri nedeniyle Sağlık Müdürlüğüne verdiği talimatla 50 doktor ve yeterince diğer sağlık personelini acil servislere görevlendirdiği öğrenildi.

Gündem 31.12.2019, 01:25 31.12.2019, 01:31 Güler Sağlam
Acil Servislerdeki Hasta Yoğunluğuna Vali'nin Evden Sağlık Personeli Çağırmalı Çözümü!

Konya'daki hastanelerin acil yoğunluğu Konya Valiliğini harekete geçirdi. Valilik, bazı hastanelere 50 doktor ve sağlık personeli görevlendirdi.

TIKLAYIN

Yapılan açıklamada;

Konya Valiliği, '30.12.2019 tarihinde saat 20.40 civarında hastanelerimizdeki acil servislerde hasta yoğunluğu nedeniyle mağduriyetler yaşandığı konusunda gelen ihbarlar üzerine, Sayın Valimizin talimatları doğrultusunda Sağlık Müdürümüz bütün hastane başhekimleriyle acil durum değerlendirmesi yapmış olup, yapılan değerlendirmeler sonunda mevcut ekiplere destek olarak; 

Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Erişkin Acil ve Çocuk Acil, Numune hastanesi Acil Servis, Dr. Ali Kemal Belviranlı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Çocuk ve Kadın Doğum Acil, Beyhekim Devlet Hastanesi Acil Servis, Ereğli Devlet Hastanesi ve Akşehir  Devlet Hastanesi Acil servislerine 50 doktor ve yeterince yardımcı sağlık personeli desteği sağlanarak önlemler alınmış olup,  hasta yoğunlukları en kısa sürede normal seviyelere indirilecektir.' açıklamasını yaptı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Mustafa 1 yıl önce
Konya valisi biraz değişik. Milleti azarlamakta kızmakta agrasif tavir sergilemede üstüne yok. Konya valisi konya ya hic yakışmıyor. Ürettiği çözüm öneriside oldukça vasat hastalara kışta gripten vb. hastaliklardan nasil korunması gerektigi ile ilgili sosyal projeler gerceklestirse yada hastaneye gelen her hasta serumun farz olmadığınin bilincinde olsa hicbir sorun kalmaz.
konyada erkek çocuklara tecavüze ses vermeyen kişi... 1 yıl önce
valinin bir kuyruk acısı var gibi...doktorlardan intikam almaya çalışmış gibi...
VALİ VALİLİK YAPSIN 1 yıl önce
ALLAH ALLAH NE GÜZEL GÜNÜ KURTARMA, PERSONELİ BUGÜN ÇAĞIR EEE YARIN NE OLACAK YETERLİ İSTİHDAM SAĞLAMA TAŞIMA SU İLE DEĞİRMEN DÖNDÜR
-9
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?