Açık Talimat Var Ama Bazı Yerlerde Sağlık Personeline Polis Ceza Yazdı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından bizzat yapılan "Bütün sağlık çalışanlarının muafiyeti var" açıklamasına rağmen uygulamada kolluk kuvvetlerinin bugün bazı yerlerde sağlık personeline ceza kestiği öğrenildi.

Gündem 30.04.2021, 14:50 30.04.2021, 15:03 Güler Sağlam

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada "Bütün sağlık çalışanlarının muafiyeti var" demişti. Ancak dün son dakika yapılan düzenlemeler nedeniyle sorunlar oluştu.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Sorun yaşayanlardan birisi de sağlık personeli oldu. Sağlık personeli, daha önceki dönemlerde, sadece kurum kimlik kartıyla işe gidebiliyordu.

Kolluk kuvvetleri bazı yerlerde "görev belgesi" olmadığı için sağlık personeline tutanak tutup, ceza yazdı. Görevlerine giderken cezayla karşılaşan sağlık personeli yaşanan sorunun çözülmesini talep etti.

*İçişleri Bakanlığı Genelgesine istinaden Sağlık Bakanlığı personelinin sadece personel kimlik kartını ibraz ederek kontrol noktalarından geçiş yapması gerekiyor.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (14)
Hakediyoruz 2 ay önce
Hükümet asker ve polis seviyor. Sağlıkçılar sonuna kadar cezayı hakediyor. Çünkü Cumhurbaşkanı ve Sağlık Bakanı değer vermediğini polis tatbiki cezalandırır.
ankara 2 ay önce
Polis arkadaşlar görevlerini yapıyor fakat bazı polis arkadaşlar ailesi ile arabayla gezmeye alışverişe giderken neden hiç bir belge sormuyor.Sağlık personeli çok meraklıydı işe gitmeye
Health 2 ay önce
Yasaklara uymayanlar polisler kendileri keyfince gezerken bizlere ceza yazmak neyin nesi ????????????
CovidAcil 2 ay önce
Polis arkadaşın görevini yapıyor olsaydı, kongrelerde ve ünlülerin partisinde de ceza yazardı!
CovidAcil 2 ay önce
Garibana Aslan kesilip Akp kongrelerinde ve unlulerin partilerinde Kedi gibi olan bu ceza yazanlar ne zaman işlerini adam gibi yapmayi ogrenecekler!
Hemsire 2 ay önce
Sağlıgi ticarete çevirip sağlık çalışanlarını maddi ve manevi değersizleştiren akp ye oy yok
Hemşire 2 ay önce
Akp ye oy yok
Şükran 2 ay önce
Savvının Mağdur Sağlık çalışanı diye jandarmaya yazılı bildirdiği deliller olduğu halde astsubay personel şüpheliye sağlık çalışanı memur ve ailesi yanında emrini isteğini söyle, aleyküm selam, kendine dikkat er diye övgüler yağdırıyor. Hemde video delilli!! Kaymakamlık normal dedi. Tbmm e dilekçe sorgulayın. Bakalım oradan ne çıkacak. Değersiz değersisizzzzz..
soylu 2 ay önce
içinden gelince teşekkür ediyordun ya ! sağlık çalışanı sahipsiz olunca kimliksizde sayılıyor herhalde. yarım yamalak genelge çıkartıyorsunuz kimin ne anladığı belli değil !
ey bakan! 2 ay önce
bakan koca personeline ekipportal üzerinden görev belgesi çıkartamayacak kadar aciz misin ?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?