PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Açığa Alınan Doktor İlçe Halkından Özür Diledi

Sosyal medyada hekim arkadaşının yaptığı paylaşıma yaptığı yorumda hakaret içerikli ifadeler bulunan Ayşe Sena Ö. “Yaptığım değerlendirme bana yakışmadı, Gölköy halkından özür dilerim” dedi.

Gündem 17.07.2022, 13:09 18.07.2022, 11:47 Cansu Polat
Açığa Alınan Doktor İlçe Halkından Özür Diledi

Ordu Gürgentepe Devlet Hastanesinde pratisyen hekim olarak görev yapan Ulaş G., Twitter hesabından görev yaptığı ilçe halkına yönelik hakaret içerikli paylaşım yapmıştı. Gölköy Devlet Hastanesinde görev yapan Ayşe Sena Ö.’de hekim arkadaşı Ulaş G’nin paylaşımının altına hakaret niteliğinde yorumda bulunduğu ileri sürülmüştü.

Paylaşımların kısa sürede sosyal medyada yayılması ve ilçe halkının aşırı tepki göstermesi sonrası Valilik kararıyla açığa alınan ve Sağlık Müdürlüğü tarafından idari soruşturma başlatılan olayla ilgili Sağlık Bakanlığından müfettiş talep edilen olayla da açığa alınan hekimlerden S.Ö. açıklamalarda bulundu.

Ayşe Sena Ö. Twitter hesabından yapmış olduğu kasti aşan değerlendirmeden dolayı son derece üzgün olduğunu belirterek “hekimlerin amacı ayrım gözetmeksizin insanları yaşatmak onların saygınlığını sağlama noktasında gerekli hassasiyeti göstermektir” dedi.

Hekim arkadaşımın çalıştığı ilçe ile ilgili yapmış olduğu paylaşıma kendisinin de yorum yaptığını belirten Ayşe Sena Ö. yorumundan dolayı son derece üzgün olduğunu, çok yoğun çalışma temposuna iş stresini eve yorgun olmamıza rağmen bu değerlendirme bize yakışmadı diyerek “gece gündüz fedakarca severek çalıştım ve kendileriyle hiçbir problem yaşamadım Gölköy halkından özür dilerim” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (6)
Hemşire 1 ay önce
Okurken ben utandım.sen nasıl yazdın
Kaş 4 hafta önce
Yani sonra hekimleri hakimlerle kıyaslıyorsunız. Hiçbir hakimden savcıdan böyle bir Tweet görebilirmisiniz.
uzm dr 4 hafta önce
savcı hakim hekim olmakla alakası yok. insan olmak ayrı bir meziyet.
Serap Tokgöz 4 hafta önce
Her meslekte sıkıntılı tipler olabilir. Devletimiz gerekeni yapar. Mesala Doğuda dün bir Kaymakam alkollü araç kullanarak 13 yaşında bir çocuğun ölümüne neden oldu. Yani şimdi suç şahsidir. Genel olarak Meslekleri zan altında bırakamaz.
Saadetli Demircan 4 hafta önce
1-2 ay sonra başhekim olarak atanır
Yiğido 4 hafta önce
Doktorların kıçını kaldırdıkça terbiyesizlikleri arttı. Vatandaş olmasa size ekmeği kim verir. Onlar olduğu için oradasınız ve maaş alıyorsunuz.. Karakter ve ahlak en önde gelen erdemlerdir..
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?