73 bin sağlıkçıyı ilgilendiren kararın TBMM komisyon tutanaklarını yayınlıyoruz

Yaklaşık 73 bin 426 sağlık personelini ilgilendiren, kamuoyunda 4+2 sözleşme süresinin 3+1'e indirilmesi olarak bilinen kanun teklifinin komisyon tutanaklarını yayınlıyoruz. 61 sayfadan oluşan komisyon görüşmelerine dair tutanaklar sadece saglikpersonelihaber.net sitemizde. Detaylar için haber içeriğinde bulunan foto galerimizi inceleyiniz.

73 bin sağlıkçıyı ilgilendiren kararın TBMM komisyon tutanaklarını yayınlıyoruz

Sözleşmeli memurların zorunlu hizmet sürelerinin düşürülmesini öngören kanun teklifinin Milli Eğitim ve Diyanet İşleri Başkanlığında çalışan sözleşmeli personeli kapsamasının öğrenilmesinden sonra başta sendikalar olmak üzere bir çok kesimden tepki çeken kanun teklifi, yapılan görüşmeler sonrasında revize edilerek, sağlık bakanlığında çalışan 663 sayılı 45/A kapsamında görevli personelleride kapsayacak şekilde düzenlendi. 

Sağlık personelinin Haber Kaynağı olan SaglikPersoneliHaber.Net olarak komisyonda hangi parti ne dedi, görüşmeler nasıl devam etti ve en önemlisi karar nasıl alındı sorularını cevaplayan resmi komisyon tutanağını 61 sayfalık foto galerimizle paylaşıyoruz.

SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2019, 18:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER