41 Ayrı Şehirden 41 Doktor, Fotoğraf Sergisi Açtı!

Gezici konsepte açılan fotoğraf sergisinin Aydın ayağı gerçekleştirilerek, 41 ayrı şehirden 41 hekimin bir araya gelerek açtıkları karma fotoğraf sergisi Aydın Efeler Belediyesi Milli Aydın Bankası Kültür Merkezi'nde açıldı.

Gündem 17.09.2019, 13:26 17.09.2019, 13:30
41 Ayrı Şehirden 41 Doktor, Fotoğraf Sergisi Açtı!

14 Mart'ta Adana'dan başlayarak çeşitli şehirleri dolaşarak sanatseverlerle buluşan serginin İzmir ayağı geçtiğimiz günlerde İzmir'li sanatseverlerle buluşmuştu. Dün Aydın Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay'ın katılımıyla gerçekleşen sergi bu kez de Aydın’lı sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

41 HEKİM BİRBİRİNİ TANIMADAN SANAL ORTAMDA BULUŞTULAR

TIKLAYIN

Hekimler, 41 kişinin de birbirini tanımadan sanal ortamda oluşturdukları düşüncenin ulusal bir projeye dönüştüğünü ifade ediyor. 41 farklı şehirden 41 farklı hekimin farklı teknikler kullanarak çektikleri fotoğrafların her biri ayrı ayrı bir hikâye anlatıyor. Gürkan Mersin ve Şükrü Güngör'ün de Aydın'dan katılımcı oldukları sergi yakın zamanda Kıbrıs'tan aralarına katılan 42. kişi ile yoluna devam edecek.

Sergi açılışında konuşan Aydın Tabip Odası Başkanı Dr. Hakan Karagözlü, "Bu güzel sergiyi ekip arkadaşlarımızın açması bizim için büyük bir mutluluk tabip odamız içinde büyük bir mutluluk. Herkes fotoğrafçı olabilir ama fotoğraf sanatçısı olamaz. Sanatçı emek harcar, görür ve duygu katar. Geçmişe dair olanları bütün yalınlığı ile önümüze serer, geleceğe dair umutlarımızı yeşertir. Ekip arkadaşlarımızın mutlu olduğu en büyük gün bu gündür diye düşünüyorum" dedi.

Açılışı gerçekleştiren Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, "Ben çok sergiler açtım, kurdeleler kestim ama en anlamlısı bu sergi. Çünkü hekimlerimizin hayatı çoğu insanın hayatını kurtarmakla geçiyor. Fakat onlarında hekim gözü ile içlerindeki sanat duygularını dışarıya vurmaları çok anlamlı. Umarım farklı meslek guruplarından dostlarımızın da böyle sergilerini açarız" dedi.

Yorumlar (0)
-1
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?