4 İlde 'Usulsüz Sağlık Raporu' Operasyonu: 37 Gözaltı!

İstanbul merkezli 4 ilde yapılan operasyon sonucunda Kamuyu 735 bin lira zarara uğrattığı tespit edilen 44 şüpheliden 37'si gözaltına alındı.

4 İlde 'Usulsüz Sağlık Raporu' Operasyonu: 37 Gözaltı!

İstanbul merkezli 4 ilde, para karşılığı sahte ve usulsüz yollarla engelli saglık kurulu raporu ve askerlige elverissizlik raporu duzenlenmesine ilişkin gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda 37 şüpheli yakalandı.

Istanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suclarla Mucadele Sube Mudurlugu ekipleri, "nitelikli dolandırıcılık", "resmi belgede sahtecilik", "askerlikten kurtulmak icin hile yapmak", "suc islemek amacıyla örgut kurmak ve örgute üye olmak" suçlarına yönelik yaptığı çalışmalarda, para karşılığı raporlarda usulsüzlük yapan şüphelileri tespit etti.

TIKLAYIN

Yaklaşık bir yıl teknik ve fiziki takibini sürdüren ekipler, sahte ve usulsuz yollarla engelli saglık kurulu raporu ve askerlige elverissizlik raporu duzenlenmesine yönelik Istanbul merkezli Konya, Sivas ve Antalya'da eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi.

Operasyonda, kamuyu 735 bin lira zarara uğrattığı tespit edilen 44 şüpheliden 37'si gözaltına alındı.

Diğer şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor.

Bu arada, bazı kişilerin aldıkları sağlık raporlarını kaymakamlık yardımlarında ve erken emeklilik için kullandığı öğrenildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
iman sahibi
iman sahibi - 2 hafta Önce

Bunlar çalarken ALLAH bilir hamdolsun da demişlerdir.

Edep Yahu
Edep Yahu @iman sahibi - 1 hafta Önce

Şu münafıkları dikkate alıp cevap vermeyin Allah'a havale edin Rabbim gerekeni yapar

Sağlığın İçindekiler
Sağlığın İçindekiler @iman sahibi - 2 hafta Önce

Herkesi kendin gibi sanıyorsun sanırım. Birde "iman sahibi" yazmış... Sağlıkçıların içinde dine ve islama karşı bir nefret var iyi araştırılmalı ve memurlukları ellerinden alınmalıdır

Kefereye Cevap
Kefereye Cevap @iman sahibi - 2 hafta Önce

Terbiyesizlik yapma AHLAKSIZ !!! Takiyyeci münafık seni !!!

SIRADAKİ HABER