3600 Ek Gösterge ve Sözleşmeliye Kadro Toplu Sözleşme Metninde Böyle Yer Alacak!

Toplu sözleşme taslak metninde yer alan düzenlemede 3600 ek gösterge ve sözleşmeliye kadro maddeleri taslak metinde şu şekilde yer alıyor.

Gündem 24.08.2021, 17:10 Güler Sağlam
3600 Ek Gösterge ve Sözleşmeliye Kadro Toplu Sözleşme Metninde Böyle Yer Alacak!

2022 ve 2023 yıllarını kapsayan toplu sözleşmede, en dikkat çeken gündem konularından birisi sözleşmeliye kadro ve 3600 ek gösterge düzenlemeseydi. Memurlar.net olarak henüz yayımlanmamış olan toplu sözleşme taslak metninde yer alan düzenlemeyi paylaşıyoruz.

Aşağıdaki ifadeler toplu sözleşme taslak metninde yer almaktadır. Taslak metindeki düzenlemeye göre her iki düzenlemenin de 2022 yılı içerisinde tamamlanması öngörülmektedir. Ek gösterge düzenlemesinde unvan sayılmamış, "ek göstergelere ilişkin çalışma" denmiştir. Sözleşmeliye kadro düzenlemesinde de 3+1 denmemiş, "sözleşmeli personelin statülerinin yeniden belirlenmesine ilişkin çalışma" denilmiştir.

İşte toplu sözleşme taslak metninde yer alan ifade:

"Ek gösterge çalışması
Madde...- (1) Kamu kurum ve kuruluşlarının görüşleri alınarak 3600 ek gösterge düzenlemesi dahil olmak üzere ek göstergelere ilişkin çalışma, yetkili konfederasyonun katkı ve katılımıyla 2022 yılı içerisinde tamamlanacaktır."

"Sözleşmeli personel istihdamına ilişkin çalışma

Madde... - (1) Kamu kurum ve kuruluşlarının görüşü alınarak, sözleşmeli personel mevzuatında düzenleme yapılması suretiyle sözleşmeli personelin statülerinin yeniden belirlenmesine ilişkin çalışma, yetkili konfederasyonun katkı ve katılımıyla 2022 yılı içerisinde tamamlanacaktır."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Adalet 1 ay önce
3600ü adil şekilde verebilecekseniz verin yoksa kalsın. Öğretmen ve imam ne görüyorda 3600 hakediyorlar ki? Hemşire ve polis hakediyorlar sonuna kadar umarım alırlar. Sağlık olarak sadece hemşireye verilmesini de adil bulmuyorum diğer çalışanlara da verilmeli. Adaletin ve hiyerarşik düzenin sağlanması içinde şu an 3600 olan uzman hekimleri 4800 hatta 7200e yükseltilmeli. Anca o zaman adalet sağlanacaktır.
reel 1 ay önce
5510 lu olanlar yani 2008 senesi sonrası işe girenler 3600 ek göstergenin yararı yok zararı var diye biliyorum. kesinti çok emeklilik maaşı az oluyor diye.
Att 1 ay önce
3600 ü de sadece sarısendika mensuplarına versinler olsun bitsin. Ne de olsa adalet ve kalkınma böyle oluyor...
11
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?