30 Hemşire Sağlık Müdürlüğü Kalite Biriminde Ne İş Yapıyor?

"Sağlık İl Müdürlüğünde 30’a yakın hemşire il müdürlüğünde acaba ne görev yapıyor." diye soran Gümüşhane Yerel Gazetesi gumuskoza.com "Sağlık İl Müdürlüğünde yöneticilerinin akrabaları evde bakımda çalışırken, çok yorulduklarından İl sağlık müdürlüğü sağlık kalite birimine alınıyor." iddiasında bulundu.

Gündem 22.08.2020, 16:57 22.08.2020, 17:04 Güler Sağlam
30 Hemşire Sağlık Müdürlüğü Kalite Biriminde Ne İş Yapıyor?

Koranavirüs vakaları her geçen gün artıyor. Sağlık çalışanlarının da aralarında olduğu pozitif kovit vakaları nerdeyse Gümüşhane'de 500’e yaklaştı. Pandemi, hastanesi olan yeni devlet hastanesinde servislerde yer kalmadı. Kelkit devlet hastanesi de pandemi hastanesi yapılacaktı, lakin Gümüşhane İl Sağlık Müdürlüğü bunu bile başaramadı. Hastaların yüzde 80’ninin Kelkit’ten geldiğini öğrendiğimiz kovit vakaları Kelkit’te tedavi edilse belki Gümüşhane pandemi hastanesi biraz rahatlardı. Yer kalmayan Gümüşhane pandemi hastanesinde her gün 30’a yakın yeni hasta gelirken bakalım bu hastalar nasıl tedavi edilecek.

10’na yakın sağlık çalışanını pozitif çıktığı Gümüşhane’de sağlık çalışanlarına ne oldunuz diye sorma zahmetinde bulunmayan İl Sağlık Müdürlüğü, bu insanları nasıl bundan sonra motive edecek. Hastalığa yakalananların ailelerinin gelmesine izin verilmezken, kendi bünyesinde çalışan ve gecesini gündüzüne katan fedakar sağlık çalışanlarına, bir ihtiyacınız var mı? Sizin için ne yapabiliriz? Dahi sorulmazken, sağlık çalışanlarına bundan sonra ki süreçte nasıl görev yaptırılacak.

İl Sağlık Müdürlüğü bu insanlarla bu süreci nasıl götürecek? Merak ediyoruz.

Gümüşhane devlet hastanesi başhekimi yok, tayinen gitti. Başhekim gidince kendisini başhekim olarak görenlerin görev yaptığı Gümüşhane’de bakalım başhekim ne zaman atanacak?

Kelkit devlet hastanesi başhekimi yok, nöbetleri sağlık hizmetleri başkanları yazıyor.

Gümüşhane’de ilçelerden pandemi hastanesine hemşire ve ebe geçici görevle toplanmaya çalışılıyor.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Oysa ki, Sağlık İl Müdürlüğünde yöneticilerinin akrabaları evde bakımda çalışırken, çok yorulduklarından İl sağlık müdürlüğü sağlık kalite birimine alınıyor.

Bütün hemşire ve ebeler gece gündüz pandemi hastanesinde nöbet tutarken, Sağlık İl Müdürlüğünde 30’a yakın hemşire il müdürlüğünde acaba ne görev yapıyor.

Asli görevlerinden alınan ve yakınları tarafından korumaya alınan hemşireler Sağlık müdürlüğü bünyesinde işe başlarken acaba ne diye başladılar?

Adaletsiz bir ortamın olduğu Gümüşhane İl Sağlık Müdürlüğü işte böyle idare ediliyor.

“İstifa ve tayin mercii çalışsa Gümüşhane’de sağlık çöker ” diye düşünüyoruz

Gecesini gündüzüne katan 112 Başhekimliğinden, hastanedeki çalışan ebesi hemşiresi müdürü ve hizmetlilerinin rabbim yardımcısı olsun.

Onlara minnettarız.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (20)
Kemal 11 ay önce
Bu olay Gümüşhane ye özgü degilki, her hastanede her müdürlükte, torpili dayısı sırtını bı yere dayayan hemşire sağlık memuru vb. Böyle goreclendiriliyor
Veli 11 ay önce
Saglik Bakanligi merkez bina daha beter Balik bastan kokar
Vatanım 11 ay önce
Allah korkusu olan zaten torpilde yapmaz torpilde yaptırmaz zaten bu kişiler hastanede çalışsa nöbet tutmak istemez tutsa bile çalışmaz baktığı hastalara da yazık yanında çalıştığı mesai arkadaşınada yazık
Hemşire 11 ay önce
Kırşehir Ahievran eğitim araştırma Hastanesi'nde hemşire kadrosunda olup il sağlık müdürlüğünde çalışan hemşireler var.onlarin iş yukunude biz çekiyoruz.Bu düzen böyle gelmiş böyle gider.Her yer aynı.
Hemsire 11 ay önce
Sağlık müdürlüğünde hemsireden 10 kat fazla hekim , uzman hekim mevcut bunuda haber yapsaniza. Hatta tıbbi sekretler mevcut bunuda ekleyin lütfen. Torpilli ise yaramayanlar varsa tabiki ayiklansin. Ancak en zor yetişen branş hekimlikken bir ilde kaç hekim sağlıkta idareci olarak kullanılıyor söyleyebilir misiniz.
Ahmet 11 ay önce
Ankara il sağlık müdürlüğünde de çok hemşire var masabaşı? Örnek keçiöteneğitim araştırmadan Labartuvar teknisyeni, şehir hastanesinden hemşire, gibi bir sürü hastaneden sağlıkçı personel il sağıkta masabaşı görevde?
Rami 11 ay önce
Igdir saglik müdürlüğüne gelin bakın daha fazlasını göreceksiniz sayın valimiz bu konuda bir çalışma yaparsa seviniriz eski müdür eski vali ve şimdiki mudur iğdırı yerle yeksan ettiler
Ali 11 ay önce
Gel gel hasekiye gel de gör masabaşı hemşire var 4-5 koordinatör hemşire var ne işe yarıyor başhemşireyle işimizi görüyoruz siz ne işe yarıyorsunuz yönetmelikte var mı yok...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?