3 Sağlık Personeline Sözlü ve Fiziki Şiddet!

Bartın Devlet Hastanesi acil servisinde yaşanan olayda 2 doktor ve 1 sağlık görevlisine karşı sözlü ve fiziki saldırı yapıldığı öğrenildi.

Gündem 22.03.2021, 09:47 Güler Sağlam
3 Sağlık Personeline Sözlü ve Fiziki Şiddet!

Darpa uğrayan sağlık çalışanlarının darp raporu aldığı ve olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bartın Türk Sağlık Sen tarafından yaşanan şiddet olayına ilişkin, “Bartın Devlet Hastanesi acil servisinde yaşanan şiddet olayını kınıyor arkadaşlarımıza geçmiş olsun diyor ve yetkilileri önlem almaya davet ediyoruz” denildi.

Bartın Sağlık- Sen il Başkanı Naci Durmuş'ta yaptığı açıklamada, "Hasta yakınları tarafından Bartın Devlet Hastanesi Acil Servis çalışanlarına sözlü ve fiziki saldırı! 20.03.2021 tarihinde saat 19.00 sıralarında Acil servis müşahede odasına izinsiz giren hasta yakınlarını uyaran hekim arkadaşımıza, önce küfür tehdit ve hakaretin ardından fiziki şiddet uygulanmıştır. Araya acil servisteki çalışanların girmesiyle olay sakinleştirilmiş, ancak hasta yakınları tehdit, küfür ve hakaretlerini sürdürmüşlerdir. Olayla ilgili anında beyaz kod verilmiş, gerekli işlemler başlatılmıştır. Öncelikle şiddete maruz kalan hekim arkadaşımıza ve tüm çalışanlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi ileterek, Bartın Sağlık-Sen olarak, Sağlık çalışanlarımıza yapılan saldırıyı kınıyoruz. Olayın sonuna kadar takipçisi olacağımızı belirtiyoruz". İfadelerinde bulundu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?