2 Hemşire Arasındaki Bu Matematiği Çözebilecek Var mı?

İki hemşire veya 2 sağlık memurunu ele alalım. Mezuniyet, derece, kademe hatta çalışma yılı açısından herşeyleri aynı olsun. Fakat çalışma ortamları birinin ki diğerine göre farklı. Matematik hesabı şimdi başlıyor..

Gündem 14.10.2021, 17:17 Zeynep Elmalı
2 Hemşire Arasındaki Bu Matematiği Çözebilecek Var mı?

Biri X diğeri Y olsun hani matematik yapacazya terimler birebir uysun istedim...

X olan hemşire Y olan hemşire ile aynı hastanede. Biri idari birimde diğeri personel sayısı yetersiz vardiya nöbetli birimde çalışıyor. Asıl probleme geliyoruz.

X idari Y serviste çalışıyor. İkisininde 30 gün hak edilmiş izni var. X olan isterse 5 gün izin alabiliyor dört gün de cumartesi pazar ekleyip 9 güne çıkartıyor. 9*6=54 gün izin yapıyor.

Y olan eksik elman ve yoğun çalışmadan dolayı sadece 12 gün izin alabiliyor. Buna göre tekrar izin istediginde bir çok bahane ve bir o kadar da tehtitvari imalar ile karşılaşıyor.

Şimdi gelelim çözüme: ÇÖZÜM YOK...

Çünkü çözecek liyakat yok.

Konuyu anlatsan anlayan yok.

Olan hep Y ye oluyor...

(alıntı)

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
Sağ hız müdürü 1 hafta önce
Bakanlık bir yazı ile bir gecede bu sorunu çözer isterse sağlık hizmetleri sınıfında olup ta idare çalışan sağlık mensupları bugün itibariyle aslı işlerine görevlerine dönmesi hususunda gereğinin yapılmasını diyecek bu kadar basit biz sağlık çalışanları neden idari hizmetler biriminin işlerini yapiyoruz yada yaptiriliyoruz herkez kendi işini yapsın idari hizmetler sınıfında daha çok personel daha az iş olmasına rağmen halen bu eziyeti çekiyoruz böyle olunca da aslı işini yapan sağlık çalışanları na daha çok iş nöbet görev düşüyor.yada sağlık hizmetleri müdürleri adam olacak dik duracak idareye ben personellerini çekiyorum idari hizmetler de çalışmasına izin vermiyorum diyecek alacak personellerini bu kadar basit .
Nem E Lazım 1 hafta önce
"herkes değilde "herkez" yazmanız dışında söyledikleriniz doğru. ama oraya nasıl bir torpille geçildiğini de hepimiz biliyoruz .
hemşire 1 hafta önce
sağlık hizmetleri müdürleri adam olsun personeline sahip çıksın siz nasıl olur da genel idare hizmetlerinin kendi işlerini sağlıkpersoneline yaptırıyorsunuz o kadar hemşire eksiği varken .
Doğru 1 hafta önce
Her kadrodan insan idarede bir pozisyona gelebiliyor. Hemşire de gelsin. Ama ünvan değişsin , mesleki kadroyu işgal etmemiş olur. Hizmetli, teknikerler ve diğer ünvan grupları idarede kendilerine alan açabiliyorlar. Burda sorun yok.
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?