PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

2 Gün Önce Açılan Hastanenin Tavanı Akıyor, Sağlık Personeline de Oda Bile Ayrılmamış

4 yıl gibi uzun bir süre sonunda 2 gün önce açılan Devlet Hastanesinde tavanlarını aktığı belirtilirken Ak Parti Milletvekilinin açılış konuşmasında “müteşekkiriz” dediği sağlık personeli için bile hastanede oda ayrılmadığı öğrenildi.

Gündem 31.07.2022, 08:57 Cansu Polat
2 Gün Önce Açılan Hastanenin Tavanı Akıyor, Sağlık Personeline de Oda Bile Ayrılmamış

2018 yılından beridir süren inşaattın ardından yeni binasında hizmet vermeye başlayan Gökçeada Devlet Hastanesi tartışmaları beraberinde getirdi.

Hastanenin yeni açılmasına rağmen tavanlarının akması, halka 7/24 hizmet veren sağlık personeline ise hastanede oda bile ayrılmaması tepki topladı.

Hastanenin yeni binada hizmet verdiğini belirten AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan “Resmi açılışı yazın yapılacak” dedi.

AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan yaptığı açıklamada; “Ülkemizin en büyük adası, deniz turizminin gözdesi ve muhteşem doğasıyla adeta parlayan bir yıldız olan Gökçeada’mızın devlet hastanesi; modern, donanımlı yeni binasında hemşehrilerimize hizmet sunmaya başladı. Eski binasında 15 yatak kapasitesiyle hizmet veren hastanemiz, artık yeni binasında 21 hasta yatağı ve 1. Basamak Yoğun Bakım Ünitesinde 4 hasta yatağı olmak üzere toplamda 25 hasta yatağı kapasitesiyle hemşehrilerimizin hizmetinde olacak. İlk defa açılacak yoğun bakım ünitemiz acil durumlarda hemşehrilerimizin hizmetinde olacak. Ayrıca 4+1 hasta yataklı diyaliz ünitesi ve röntgen cihazı da bulunmakta. USG cihazı ve ameliyathane malzemeleri dahil tıbbi cihazların büyük bir kısmı yeni teknoloji ürünleri alınarak hizmete sunuldu. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, tüm hemşehrilerimize sağlık ve esenlikler diliyoruz. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Ancak adanın yeni hastanesinden gelen görüntüler Turan’ın anlattıkları gölgede bıraktı. 4 yıl süren inşaatın ardından açılan hastaneni tavanları aktığı görüldü.

Yeni hastanede acilindeki izolasyon odasının da sadece perdeler vasıtasıyla ayrıldığı dikkati çekerken laboratuvara sığmayan dolaplar koridora koyuldu.

“MÜTEŞEKKİRİZ” DEDİĞİ SAĞLIK PERSONELİNE ODA YOK

Turan konuşmasında sağlık çalışanlarına karşı hassasiyet rica ederek, “Yoruldular. İnsanla uğraşmak zordur. Hastalığın çok olduğu pandemi döneminde ekstra zordur. Onlara karşı hassas olmayı hele ki şiddet tarzı eylemlerin asla olmaması gerektiği hatırlatmak istiyorum.  Onlara müteşekkiriz büyük bir savaşı hep beraber kazandık” diye kaydetti. Ancak müteşekkiriz dediği sağlık personeli için dinlenme odası dolapların arkasına koltuk koyularak yapıldı.

“YOĞUN BAKIM PERSONELİ YOK” İDDİASI

Öte yandan hastaneye getirilen röntgen odasının fanı olmadığı için radyasyonun odada kalacağı ve hem hastalar hem de personel için risk oluşturacağı iddia edildi.

İlk kez açılacak yoğun bakımının ise personelinin olmadığı öne sürüldü.

Diş röntgeni, diyaliz makinesi hala eski hastane binasında bulunduğu ve psikoloğun da hala eski binada görev yaptığı öğrenildi.

Yorumlar (4)
Bir grup çalışan 2 hafta önce
NE BEKLİYOR DUNUZ İKİ ÜÇ TAŞERON FİRMA HER YİL DEĞİŞEN FİYAT YAPILAN HIRSIZLIK.HER TARAF AYNI. ALLAH HERŞEYİN HESABINI SORACAKTIR İNŞALLAH...
Röntgen Teknikeri 2 hafta önce
Röntgen odası tabanında havayı dışarı atan fan olmadığı sürece çalışılmaması lazım . Hastane sisteminde havalandırma yoksa seyyar havalandırma kullanılmalı ama muhakkak hava dışarı gitmeli yoksa kısa sürede kanser vakaları patlak verir. Sadece röntgenciler değil o katta bulunan herkes risk altında sonuçta tabanda biriken radyasyon koridorada çıkacak .
HFH 2 hafta önce
açılan tüm kurumlar böyle
MEHMET 2 hafta önce
BUNLAR DERTMİ SİZ BİRDE YENİ GÜMÜŞHANE DEVLET HASTANESİNİ GÖRÜN UÇUYORUZ
26
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?