112 Çalışanlarına Pompalı Saldırı

Bartın 112 çağrı merkezine dün gece gelen çağrı üzerine 6 no'lu komuta kontrol merkezinden hastanın evine giden acil yardım ekipleri ölümden döndü.

Gündem 03.01.2021, 23:08 04.01.2021, 00:20 Güler Sağlam
112 Çalışanlarına Pompalı Saldırı

Gelen İhbar üzerine olay yerine ulaşan sağlık ekipleri hastaya ilk müdahaleyi yaptıktan sonra, hastaya tedavisinin Bartın Devlet Hastanesi'nde devam etmesi gerektiğini belirttiler.
Hastanede tedaviye direnen hasta başka odaya geçip pompalı tüfeğini aldı ve 112 acil yardım ekiplerine 2 el ateş etti.

Son anda olay yerinden uzaklaşan sağlık ekipleri pompalı saldırıdan yara almadan kurtuldu. Saldırının ardından emniyet ekipleri duruma müdahale etti.

TIKLAYIN

Pompalı tüfekle sağlık çalışanlarına saldıran vatandaşın alkollü olduğu öğrenilirken soruşturma başlatıldı.

Sağlık Sen Bartın Sube Başkanı Naci Durmuş sosyal medya hesabından sağlık çalışanlarına yapılan şiddeti kınayan bir mesaj yayınladı. Durmuş yayınladığı mesajda "112 Acil Sağlık çalışanlarına uygulanan şiddeti kınıyoruz.
02.01.2021 tarihinde merkez 6 Nolu Acil Sağlık istasyonumuz çalışanları gitmiş oldukları vakada sarhoş vatandaşın pompalı tüfekle saldırısına uğramışlardır. Arkadaşlarımızda herhangi bir zarar olmaması durumu sevindirici. Ancak yapılan bu şiddet içerikli saldırıyı kınıyoruz. Arkadaşlarımıza çok geçmiş olsun derken bu tür olayların yaşanmamasını temenni ediyoruz." Dedi.

Vatandaşın kimliği hakkında bilgi verilmedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Sağlık 5 ay önce
Durum her geçen gün kötüye gidiyor saglik çalışanları ne kadar dayanacak yada saglik bakanligi siyaset yönetiminden ne zaman kurtulup kendi işini yapıp personeline değer verecek bekleyip görecez...Sağlık çalışanları için en iyi fırsat seçim zamanıdır...
Murat reis 5 ay önce
Ananın a** pomapaliyla ateş acsaydin orospu çocuğu
17
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?