PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

11 Sağlık Çalışanı FETÖ’nün Sağlık Yapılanmasından Cezaevine Gönderildi!

FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün sağlık yapılanmasına karşı yapılan operasyonda "bilerek örgüte yardım yaptıkları" ileri sürülen daha önceden kesinleşmiş hapis cezası almış 3 doçent doktorun da yer aldığı 11 hükümlü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Gündem 13.04.2022, 09:47 13.04.2022, 09:47 Cansu Polat
11 Sağlık Çalışanı FETÖ’nün Sağlık Yapılanmasından Cezaevine Gönderildi!

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ/PDY silahlı terör örgütü yapılanması soruşturmasında daha önceden haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıslara yönelik başarılı operasyon gerçekleştirdi.

Operasyon dahilinde haklarında yürütülen soruşturma çerçevesinde kesinleşmiş 1 ila 6 yıl arasında hapis cezaları bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınan 11 hükümlü, ifade işlemlerinin ardından “FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak” ve “Örgüte Bilerek İsteyerek Yardım Etmek” suçlarını işledikleri gerekçesiyle adli makamlara sevk edildi.

Savcılıktaki işlemlerinin ardından hakim karşısına çıkartılan ve aralarında daha önce meslekten ihraç edilmiş 3 doçent doktor, 2 araştırma görevlisi, 3 doktor öğretim üyesi, 2 sağlık memuru ile 1 sağlık teknikerinin bulunduğu 11 hükümlü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yorumlar (0)
13
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?