PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

10 Bin Lira Maaşla Evlenebilir miyim? Diyen Hekime Bakan Koca'dan Samimi Cevap!

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri ile samimi bir sohbet gerçekleştirdiği öğrenilen Sağlık Bakanı Koca, bir asistan hekimin "10.000 TL maaş alıyorum, sizce bu maaşla evlenebilir miyim" sorusuna verdiği samimi cevap salonda bulunanları gülümsetti.

Gündem 15.04.2022, 00:28 15.04.2022, 02:22 Cansu Polat
10 Bin Lira Maaşla Evlenebilir miyim? Diyen Hekime Bakan Koca'dan Samimi Cevap!

Asistan hekimin 10.000 TL maaş aldığını belirterek "bu maaşla evlenebilir miyim" sorusunu yöneltti Bakan Koca "hayır evlenemezsin" dedi.

Altıncı sınıf öğrencilerine verilen 1100 TL aylığı kendisinin de az bulduğunu açıklayan Fahrettin Koca, bu aylığı artıracaklarını ve diş hekimliği fakültesi beşinci sınıfta okuyan öğrencilere de benzer bir uygulamanın getirileceğini açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sakarya'ya düzenlediği ziyaret esnasında Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri ve asistan hekimlerle samimi ortamda gerçekleşen sohbetin başına kapalı olarak gerçekleşen kısmında doktor adaylarının ve asistan hekimlerin tüm sorularını samimi bir şekilde cevapladığı belirtildi.

FAHRETTİN AĞABEYİNİZ OLARAK ARANIZDAYIM

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tıp Fakültesi öğrencileriyle bir araya gelen Bakan Koca, yaptığı konuşmada, burada sadece Bakan sıfatıyla bulunduğunun düşünülmemesini istediğini belirterek, hekimlik yapmış, bu mesleğin icrasındaki sorunlar üzerinde eskiden beri düşünmüş “Doktor Fahrettin” veya ağabeyleri olarak aralarında bulunduğunu söyledi.

Bakan Koca, karşısında yarının sağlık ordusunun bulunduğuna işaret ederek, “Geceleri ders çalışmış, nöbet tutmuş, uykusuz kalmış ama ışık saçan gözler var. Bu gözlerdeki ateşi görüp de bu ülkenin geleceğinden umutlanmamak mümkün değil. Yeniden şekillenecek gelecek adına bugünün karamsarlığı için hayıflanmamak mümkün değil” diye konuştu.

Yorumlar (12)
Tanı 1 ay önce
Yanımdaki hizmetli personel gece farkı fazla mesai bayram nöbeti farkı ayrıca bir poşet dolusu hırkasına kadar giyecek alırken...bana hocam sen kendini onla birmi tutuyon cevabı veriliyor...
sağlıkçı 1 ay önce
Verdiğiniz özlük ve mali hakların düzeltilmesi sözleri hala bekliyor. Cumhurbaşkanımız ve sizin sözünüz sözdür biz böyle düşünüyoruz.
44 1 ay önce
yağcılarda inecek var sadede gel oyalama herkesi
Aslan 1 ay önce
Her zaman ki gibi boş laflar.
44 1 ay önce
sen kaç lilra maaş alayorsun onu da söyle
halime hemşire 1 ay önce
Tıp fakültesi öğrencilerine var, diş hekim intern öğrencilerine var ama hemşirelik intern öğrencilerine yok. Bu bir çifte standarttır
Sağlık 1 ay önce
Emek verene emeğinin karşılığı ödenmeye çalışılıyor demek ki. Yan gelip yatana, bomboş gezene de maaş bağlamasınlar bir zahmet.
Mr.Dr. 1 ay önce
Senin derdini ... dedirten sorularda bugün :)
Maraşlı 1 ay önce
Ulan asgari ücretle evlenip kirada oturup çocuk okutan var.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
8
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?