1 Aydır Ankara'daki Hastaneye Başhekim Atayamadılar!

300 Yataklı Getat (Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları) kapsamında faaliyet gösteren Polatlı Duatepe Devlet Hastanesine Sağlık Bakanlığı 1 aydır Başhekim ataması yapamadı. Önceki Başhekim Hüseyin Arslan’ın TBMM Hastanesine Başhekim olmasının ardından boşalan hastane başhekimlik koltuğuna 1 aydır atama yapılamaması Sağlık Bakanlığında sözleşmeli yönetici atamalarında sorun mu var sorularını da beraberinde getirdi.

Gündem 23.01.2020, 13:45 23.01.2020, 23:39 Güler Sağlam
1 Aydır Ankara'daki Hastaneye Başhekim Atayamadılar!

2019 Aralık ayında Polatlı Duatepe Devlet Hastanesine Başhekim Yardımcısı olarak sözleşme imzalayan ve son 25 gündür TBMM Hastanesine Başhekim olması nedeniyle Başhekimlik görevinden ayrılan Dr. Hüseyin ARSLAN’ın yerine vekaleten bu görevi yürüten Op.Dr. Ahmet Selahattin BİTİK idaresinde yönetilen hastaneye, aradan geçen 1 aydır hala bir Başhekim ataması yapılamadı. 

TIKLAYIN


Op.Dr. Ahmet Selahattin BİTİK - Başhekim Vekili

300 yataklı olan, 1 ve 2. basamakta toplam 34 yoğun bakım hastası kapasitesine sahip, engelli sağlık kurulu raporu ve TSK, Jandarma vd. Askeri Sağlık Kurulu raporu vermeye yetkili sağlık kuruluşları arasında olan Polatlı Duatepe Devlet Hastanesinin 1 aydır Başhekim koltuğuna yeni bir atama yapılamaması; Sağlık Bakanlığında işlerin pekte söylenildiği gibi rayında gitmediği yönünde yorumlara neden oluyor.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Balıkesir 1 yıl önce
Balıkesir'de müdür fevzi var verelim onu. Yanında da Gökhan taşkın ve Ramazan kıyak bedava başhekim yardımcısı...
Mehmet Ali 1 yıl önce
Urfa da yok mu bi doktor sendika bulup getirsin
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?