Yüksek Mimar'dan Sürekli Yangın Çıkan Hastane Binasına Çözüm Önerisi

Samsun’da Sultan 2. Abdülhamit döneminin en nadide eseri olan ve açılış Abdülhamit’in cülüsüne tekabül ettiği için Hamidiye Hastanesi adı verilen Canik Gureba Hastanesi metruk halde sürekli yangın çıkartılarak yok edilmeye çalışılıyor. Yüksek Mimar ve Şehir Plancısı Embiya Sancak’tan Samsun’daki Hamidiye Hastanesi’nin kurtarılması için çözüm önerisi geldi.

Yüksek Mimar'dan Sürekli Yangın Çıkan Hastane Binasına Çözüm Önerisi

TIKLAYIN

Samsunlu Mimar ve Şehir Plancısı Embiya Sancak Hamidiye Hastanesi’nin kalan tarihi bölümünün kurtarılması için Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e seslendi ve Hastanebaşı Kentsel Dönüşüm Projesi öne alınarak hastanenin Millet Kıraathanesi ve bahçesinin de Millet Bahçesi olarak projelendirilmesini istedi.

Hayata geçirilecek Millet Bahçesi ve Millet Kıraathanesinin dört mahalleye hitap ederek mahalleleri ferahlatacağını sözlerine ekleyen Sancak, “30 dönüm arazisiyle birlikte Hamidiye Hastanesinin Millet Bahçesi ve Millet Kıraathanesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da önem verdiği projelerden olarak Samsun’da hayatiyet kazanmış olacaktır” dedi. 

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER