Vekil'den GATA yeniden hizmet versin talebi

TBMM’de yaptığı konuşmada harp cerrahisi ve askeri sağlık tedbirlerinin farklı olduğuna değinen Aycan, GATA'nın yeniden açılması gerektiğini vurguladı.

Güncel 28.01.2019, 13:48 28.01.2019, 13:48
Vekil'den GATA yeniden hizmet versin talebi

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA)’nın FETÖ’den arındırıldıktan sonra yeniden açılması gerektiğini söyledi.

TIKLAYIN

MHP Kahramanmaraş Milletvekili ve Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Katip üyesi olan Prof. Dr. Sefer Aycan, GATA’nın yeniden açılmasını istedi. TBMM’de yaptığı konuşmada harp cerrahisi ve askeri sağlık tedbirlerinin farklı olduğuna değinen Aycan konuşmasına şu sözlerle devam etti:

Bunların da verdikleri hizmetin çok önemli olduğunu belirtiyorum ve bunlarla ilgili düzenlemeler de genel düzenlemelerle olmaz, mutlaka özel düzenlemelerin yapılması ve bunların da dikkate alınması gerektiğini belirtiyorum. Bu anlamda, bunun yönetmelikle düzenlenmesini de doğru buluyoruz çünkü özel bir hizmettir. Buradaki personel de farklı bir personeldir. Bunların haklarının da korunması gerektiğini düşünüyorum. ” dedi.

Yorumlar (0)
1
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?