Vekil TBMM'den seslendi: Sağlıksız Ordu, Doktorlar Kaçıyor

Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, TBMM’de Ordu’nun sağlık alanındaki sorunlarını dile getirdi, “doktorlar kaçıyor!” dedi.

Vekil TBMM'den seslendi: Sağlıksız Ordu, Doktorlar Kaçıyor

“O mevkiler ne işe yarıyor?”

Adıgüzel düzenlediği basın toplantısında; Eğitim Araştırma ve Devlet Hastanesi’nin fiziki eksikliklerini dile getirerek; “Ordu’nun damadı, Recep Akdağ 12 yıl sağlık bakanlığı yaptı ama Ordu’ya hiçbir katkısı olmadı. Numan Kurtulmuş Ordu’lu, Meclis Sağlık Komisyonu başkanı Ordu’lu bir arkadaşımız. Eğer bu makamlar ve mevkiler Ordu’ya hizmete dönüşmeyecekse ne işe yarıyor?”

TIKLAYIN

Şehir efsanesi!

Devlet hastanesinde de durumun çok benzer olduğunu belirten Adıgüzel, 17 yıldır ne bina ne de ekipman olarak Ordu’da sağlık alanına hiçbir katkı yapılmadığını sadece şehir efsanesine dönmüş bir şehir hastanesi ile Ordu’nun oyalandığını ifade etti.

Taşımalı üniversite eğitimi

Üniversite hastanesinde 20 öğretim üyesinin hastanedeki yetersizlikler nedeniyle istifa ettiğini belirten Adıgüzel, hastanedeki yatak sayısının olması gerekenin 3’te 1’i olduğunu söyledi, kontenjan fazlası nedeniyle taşımalı eğitim yapıldığını ileri sürdü.

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER