Vatandaşlar sosyal medyadan doktor yok diye şikayet etti! Vekil nöbet listelerini yayınladı

Gaziantep'de Bazı vatandaşların sosyal medya üzerinden hastanelerde doktor bulunmadığıyla ilgili paylaşımlarına Ak Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin’den anında cevap geldi.

Güncel 14.08.2019, 21:33 16.08.2019, 01:49
Vatandaşlar sosyal medyadan doktor yok diye şikayet etti! Vekil nöbet listelerini yayınladı

Şahin, tek tek hastaneleri ve kaç nöbetçi doktor bulunduğunu yazdı.

ANINDA CEVAP VERDİ

Bazı vatandaşların hastanelerde doktor olmadığıyla ilgili şikayette bulunması üzerine Ak Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin seri bir şekilde devreye girerek tek tek hastanelerde kaç doktor bulunduğunu yazdı. Şahin, “Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma hastanemizde göz hekimi hastanede nöbet tutmaktadır. Şehitkamil DH ve 25 Aralık DH de göz hekimlerimiz icap nöbeti tutmaktadır. Dünya Göz Hastanesi açık. Acilde pratisyen var” dedi. 

Ayrıca Konuyla İlgili Gaziantep Sağlık Müdürlüğü Basın Açıklaması Yaptı;

TIKLAYIN

Sosyal medyada İlimizde Kurban Bayramı süresince kamu ve özel sağlık tesislerinde göz ve ağız diş sağlığı hizmetlerinin verilmediği, özel göz hastanelerinin acil servislerinin kapalı olduğu şeklinde haberler yer almaktadır; bu haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanemizde göz hekimi hastanede nöbet tutmaktadır.  Şehitkâmil Devlet Hastanesi ve 25 Aralık Devlet Hastanesinde göz hekimlerimiz icap nöbeti tutmaktadır. 

Özel Göz Hastanelerimizden;

Dünya Göz Hastanesinin Acil Servisi açık olup, nöbetçi hekim acilde bulunmakta ve  göz uzman hekimi icap nöbeti tutmaktadır.  Özel Göznuru Göz Hastanesinin acil servisi açık olup Acil serviste görevli doktor mevcuttur. Göznuru Göz Hastanesinde icap nöbeti tutan göz hekimi mevcuttur.

Şahinbey Ağız Diş Sağlığı Hastanesi ve Şehitkamil Ağız Diş Sağlığı Merkezinde  24 saat diş hekimi nöbet tutmaktadır. Nizip Ağız Diş Sağlığı Merkezinde 24.00 a kadar diş hekimi nöbet tutmaktadır.

İlimizde kurban bayramı süresince sağlık hizmetlerinde herhangi bir aksama olmamıştır. Haberlerin kasıtlı ve art niyetli yapıldığını düşünüyor kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?