Vatandaş Tepkili! Bu Hastane Süreci Hasta Ediyor

Akçakoca’da yapımı planlanan yeni devlet hastanesi projesinin son durumu hakkında açıklamalarda bulunan AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Yeni Mahalle, Ketmenli Kavşağı’ndaki yeni hastane alanı için İller Bankası’ndan 2.5 milyon TL alınarak kamulaştırma yapıldığını belirten Keşir, “Sonraki aşamada belediyenin kamulaştırdığı araziyi Sağlık Bakanlığı’na tahsis etmesi ve proje ihalesine çıkması gerekiyor. Henüz bu tahsis gerçekleşmediği için şuan projesi donduruldu.” dedi.

Vatandaş Tepkili! Bu Hastane Süreci Hasta Ediyor

Akçakoca’da uzun zamandır duyulan hastane ihtiyacı sonrasında, eski Başkan Cüneyt Yemenici döneminde başlanan çalışmalar, neticesinde kamulaştırma yapılmıştı.

Akçakoca Yeni Mahalle, Ketmenli Kavşağı’nda yapımı planlanan belediye tarafından kamulaştırılan alanın hala tahsisi yapılmadığı için duran çalışmalarla ilgili AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir bir açıklama yaptı.  “Çok uğraşarak çıkarttık”

Proje hakkında bilgi paylaşan Keşir, ihtiyaç duyulan bütçenin transferi gibi birçok konuya açıklık getirdi:

“Akçakoca Devlet Hastanesi benim çok yakından takip ettiğim bir konu. Geçtiğimiz yıl 2018 Ekim ayının 15’i itibariyle belediyenin kamulaştırmak için ihtiyaç duyduğu 2,5 milyonluk bütçeyi İller Bankası’ndan çok uğraşarak çıkarttık ve Akçakoca’ya transferi sağlandı. Kamulaştırmayı o dönem belediyesi yapmıştı. Takdir edersiniz ki belediyenin kamulaştırdığı araziyi tahsis etmesi lazım. O arazı hastane tahsisi yapmak kaydıyla 2,5 milyon TL ödenek verilmişti.”


TIKLAYIN


“İptali ise söz konusu değil”

Projenin iptali gibi bir durum olmayacağını belirten Milletvekili Keşir ifadelerini şöyle sürdürdü:

“Biz Ankara’daki işlemlerle bütün çabamızı sarf edip bu ödeneğin çıkmasını sağlamıştık. Belediye de seçim öncesi bu arazinin kamulaştırılmasını bitirdi. Fakat sonraki aşamada belediyenin kamulaştırdığı araziyi Sağlık Bakanlığı’na tahsis etmesi ve proje ihalesine çıkması gerekiyor. Henüz bu tahsis gerçekleşmediği için yani belediye sağlık bakanlığına tahsis etmediği için şuan projesi donduruldu. Bu süreci bekliyoruz şuan top belediyede. Projenin iptali ise söz konusu değil orada gerçekten ihtiyaç var.”

Yeni Mahalle’ye 50 yataklı bir hastane yapılacak

Öte yandan geçtiğimiz yıl Akçakoca Belediyesi ve Sağlık Bakanlığı arasında, Yukarı Mahalle’de bulunan, Akçakoca devlet Hastanesi arazisi ile belediyeye ait, Yeni Mahalle Ketmenli, Kavşağı’ndaki 18 dönümlük arazinin takas edilmesi için ön protokol imzalanmıştı.

Devlet Hastanesinin yeni hizmet binasına kavuşturulması amacıyla, yapılan protokol ile Yeni Mahalle’ye 50 yataklı bir hastane yapılması planlanıyor.

Kaynak:Oncurtv.Com

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER