Vatandaş, Devlet Hastanesindeki Mağduriyetini Satır Satır Yazdı!

Boğaziçi Üniversitesi mezunu olarak askerliği 2 sene tecil ettirmek için aile hekimime muayene olan vatandaş, sonrasında ise aile hekimi ileri tetkik için Tekirdağ Devlet Hastanesine sevk sevk edildiğini, bu sevk sonrasında başına neler geldiğini anlattığı flood (twit dizisi) paylaşımını yayınlıyoruz.

Güncel 28.07.2019, 01:34 28.07.2019, 02:16
Vatandaş, Devlet Hastanesindeki Mağduriyetini Satır Satır Yazdı!

Şimdi sizlere Tekirdağ Devlet Hastanesi tarafından iki gündür nasıl mağdur edildiğimi anlatacağım.

 # Boğaziçi Üni. mezunu olarak askerliği 2 sene tecil hakkımı kullanmak için e-devlet üzerinden gereken işlemleri yaptım ve sürecin gereği üzerine aile hekimime muayene oldum, aile hekimi ileri tetkik için kronik rahatsızlıklarımın araştırılması adına Tekirdağ DH'ne sevk edildim.

 # Buraya kadar her şey okey. Bundan sonraki süreçte göz doktoru muayenesi için 1. kısımdan ek hizmet binasına (2. kısım) danışma tarafından yönlendirildim. Ancak 2. kısma gittiğimde -zaten randevu kalmadığını- ve bu sürecin 1. kısımda yapılacağı kaba bir üslupla söylendi.

 # Bu kaba üslubun sahibi danışmadaki kadın personele hastanenin iki bölümünün birbirinden habersiz ve iletişimsiz olduğunu söylediğimde; ''Seni 1. kısma geri gönderirim istersem hiç uğraşmadan, oraya gidersin." şeklinde kaba senli-benli bir üslupla davranıldı.

 # Ben de tüm bu süreçte mağdur edildiğimi söyleyip hasta hakları & şikayet durumunu bildirmek üzere baştabip sekreterine gittim. Oraya durumu anlattım ve bir şikayet formu doldurup doğru bir şekilde bilgilendirilme istedim.

 # Başhekim sekreteri bana göz polikliniğine randevu almak için sabah erkenden gelip listeye isim yazmamı ve muayene olmamı söyledi. Ertesi günün sabahı saat sabahın 5:00'inde hastanedeydim ve danışma masasındaki kağıda ismimi yazdım. Benden önce 4 kişi daha ismini yazmıştı.

 # Saat 7:30'da hasta kayıt & danışma personeli gelince sıra numarası aldım, göz ölçümümü yaptırdım ve doktorun muayeneye geç başlamasıyla saat 10:00 gibi muayene olmak için içeri girdim. İçeri girdiğimde bana "yanlış yerdesin 1. kısıma git." dendi. Durumu izah ettim.

 # Doğru dürüst bilgilendirme istediğimde; baştabip sekreterinin, 2. kısıma gel, danışmanın, 1. kısımda göz doktoru yok diye 2. kısma git, ve sabah muayene öncesi doktora bu konuyu danışmama rağmen bekletildim ve iki ayrı kısım arasında 4 kez gidip gelmiş oldum bir hiç uğruna.

 # Bu da yetmezmiş gibi tekrar 1. kısma gittiğimde, 2. kısımdan randevu aldığım için randevu veremeyeceklerini söylediler, bilgi-işleme gidip sabahki randevuyu iptal ettirdim, ve heyetteki sadece o gün orada bulunan göz doktoruna gittim.

 # Doktorun kapısının önünde en az 15 hasta vardı ve sıra yoktu. Doktor göz ölçümü, muayene, damlalı muayene ve rapor vermek için TAM 3 kez odasına çağırıyor çıkıp tekrar en az 15 kişilik sıraya girmeni istiyordu. Hayatımda böyle saçma bir uygulama daha görmedim.

 # Öğleden sonra saat 12:30 gibi ancak tüm raporlarımı toplayabildim ve Tekirdağ Askerlik Şubesi'ne gittim raporlarımı vermeye ve tecil hakkımı kullanmaya, bilin bakalım ne yoktu? : SİSTEM. Tüm gün boyunca e-devlet sisteminde raporun girileceği sayfa çalışmıyormuş.

TIKLAYIN

 # Neyse ki sekreter raporlarımı girmek üzere belgeleri teslim aldı.

 # Şimdi özetleyecek olursak;

1) MHRS randevu sistemi bitmiş durumda, randevu vermiyor.

2) Sabahın köründen itibaren randevu olmak için sıraya giriliyor.

3) Tekirdağ Devlet Hastanesinin iki kısmı birbirinden habersiz ve yanlış bilgilendirme & yönlendirme yapıyor.

4) 2. kısımdaki hasta kabuldeki çalışan sarışın kadın personel kaba, sözel şiddet içerikli ve kendini hastaneni sahibi zanneden bir zihniyetle münakaşaya giriyor.

5) Hastanenin sağlaması gereken hizmeti hasta kendi uğraşarak halletmeye çalışıyor.

6) Sözde elektronikleştirilerek "hızlandırılan" sistemden kimse haberdar olmadığı ve sistem sürekli hata verdiği için vatandaş mağdur ediliyor.

7) 2 günüm, harcadığım yol paraları, ruhsal sağlığım bu saçma sapan sistemde çalındı. Hasta haklarım, bilgi alma, hizmet alma, saygılı bir şekilde muhatap olma konusunda da haklarım korunmadı.

 # Şikayetçiyim! Hiçbir geçerliliği olmayan, vatandaşı hem maddi hem manevi anlamda mağdur eden, saygısız, işlevsiz beş para etmez sisteminizden şikayetçiyim! Bu yazdıklarımı ve hastane şikayetimin dikkate alınmayacağını bildiğim halde, sırf haklarımı savunmak için şikayetçiyim!

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-9
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?