Üniversitede Başhekim Değişimi

Üniversitede Başhekim Değişimi

Güncel 18.03.2019, 16:02
Üniversitede Başhekim Değişimi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimlik makam odasında gerçekleştirilen devir-teslim törenine  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Dağdemir ve başhekimlik personeli katıldı.

GÖREVLER GELİP GEÇİCİ, KALICI OLAN KURUMUMUZ

TIKLAYIN

Törende konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran, 'Bu görevi 4 yıldır sürdüren Recep Hocamız, bayrağı bugün Ünsal Hocamıza teslim ediyor. Bu 4 yılın yaklaşık 2,5-3 yılında birlikte çalıştık. Bu görevler gelip geçici, kalıcı olan kurumumuza yaptığımız katkılarımız. Kendisi özveriyle çalıştı, kurumun daha iyi yerlere gelmesi için hastanemizin daha iyi yerlere gelmesi için mücadele etti. Ünsal Hocamızın da tecrübesiyle hastanemize çok iyi hizmetler edeceğine inanıyoruz. Hizmetlerinden dolayı Recep Hocamıza teşekkür ediyor, Ünsal Hocamıza da yeni görevinde başarılar diliyorum' diye konuştu.

BU İŞE YILLARINI VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZA GÖREVİ DEVREDİYORUZ

Görevi devreden Prof. Dr. Recep Sancak ise ekonomik anlamda sıkıntılı bir dönemde göreve geldiklerini belirterek, 'Görevi devraldığımızda kendimize belirli hedefler koyduk. İnanın hepsinde bu hedeflere ulaştık. İşin en sıkıntılı kısmı mali kısmıydı. Ciromuzu artırdık. Gelecekteki harcamalar için hesabında parası olan bir fakülte bıraktık. Kısacası enkaz devretmedik. Bu işe yıllarını vermiş bir arkadaşımıza görevi devrediyoruz. Başarılı olacağına yürekten inanıyorum' dedi.

BU GEMİYİ YÜRÜTMEK İÇİN ÇABA SARF EDECEĞİZ

Başhekim Prof. Dr. Ünsal Özgen de, 'Recep Hocamın bıraktığı yerden nöbeti biz devralıyoruz. Bu tür görevlerde esas olan devlettir. Devletin işi durmaz, gereği neyse yapılacaktır. Tabii ki ben de elimden geldiğince, takım arkadaşlarımla birlikte, bu gemiyi yürütmek için çaba sarf edeceğiz. İnşallah hayırlı olur diye düşünüyorum' ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından görevi devreden Prof. Dr. Recep Sancak, 4 yıl boyunca birlikte çalıştığı Başhekimlik personeliyle vedalaştı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?