UMKE’den Nefes Kesen Tatbikat!

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü'nün ev sahipliğinde Sakarya ve Düzce İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE)'nin katılımıyla Düzce'de gerçeği aratmayan bir tatbikat gerçekleştirildi.

UMKE’den Nefes Kesen Tatbikat!

7-11 Ekim 2019 tarihlerinde teorik bilgiler verilen personel 30-31 Ekim ve 1 Kasım 2019 tarihlerinde saha tatbikatı yaptı.Söz konusu tatbikatlarda katılımcıların, önceden hazırlanan senaryoları uygulayarak, afet veya olağandışı durumlarda kazazedelere olay yerinde, en kısa sürede, imkan ve kabiliyetlerini kullanarak uygun yöntemlerle medikal müdahalede bulunma ve zor şartlarda hayatlarını sürdürme özelliklerini geliştirilebilmeleri amaçlandı.

TIKLAYIN

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, tatbikatta Ulusal Medikal Kurtarma ekiplerinin mevcut imkan ve kabiliyetleri ile afetlere yönelik hazırlıklarını görmek, yeni Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) personeli yetiştirmek ve afetler açısından yüksek risk taşıyan bölgemizde, afetlere yönelik hazırlıklı olma bilincini canlı tutmak, sağlık hizmetleri açısından kurum ve kuruluşlar arasındaki koordinasyon sağlamak amacıyla düzenlendiğini, bu tür eğitimlerin yıl boyunca periyotlar halinde yapıldığını ve yapılmaya da devam edeceğini belirterek, "Amacımız Ulusal Medikal Kurtarma ekiplerinin daha etkin ve kaliteli hizmet vermesidir." dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2019, 01:07

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER