Türk Sağlık Ekibi, Azez'deki Siccu kampında sağlık taraması yaptı

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde, Uluslararası Doktorlar Birliği (AID) ve For Children, ekibinden, bir göz doktoru, üç aile hekimi, bir eczacı ve bir optisyenden oluşan sağlık ekibi, Kilis'in karşısında Suriye topraklarında yer alan Azez'deki Siccu kampında sağlık taraması yaptı. Tarama sonucunda, kampta yaşayan 300 çocuğu muayene ettiler.

İki gün süren sağlık taramasında, çocuklar öncelikle göz muayenesi ve ayrıca kronik hastalıklara yönelik sağlıktaramasından geçirildi.

TIKLAYIN

Sağlık ekibinden göz doktoru Muhammed Emin Dursun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, iki gün boyunca savaş mağduru olan kamptaki çocukları muayene ettiklerini ve göz problemlerinin tanısını yapıp tedavi etmeye çalıştıklarını anlattı.

AID'den aile hekimi İbrahim Hakkı Aydın da Siccu kampında çocuklara yapılması planlanan sağlık taramasını duyunca çok heyecanlandıklarını belirtti.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2019, 14:00

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER