Türk İş Başkanı, Memur-Sen'in Yaptığı Toplu Sözleşme Görüşmelerine Meydan Okudu

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Kamuda çalışan işçilerin toplu sözleşme görüşmeleri sonuç gününde mikrofonu açık unuttuğu görüntüler de söyledikleri 13 Ağustos tarihli Fox Ana Haber'de ekranlara gelmiş ve başta işçiler olmak üzere muhalefet partilerinden yoğun tepkilerle karşılaşarak istifası istenmişti. Bugün Fox Tv'nin sabah programına konuk olan Atalay, memur sendikaları ile hükumet arasında devam eden toplu sözleşme görüşmelerini kastederek gündem oluşturacak yeni bir açıklama yaptı. Canlı yayında milyonların önünde konuşan Türk İş Başkanı, "Bugün beni acımasızca eleştirenler, memurlar ile yapılacak toplu sözleşme rakamlarını görünce ne diyecekler acaba" diye sorarak tüm gözleri 16 Ağustos'da zam teklifinin açıklanacağı toplu sözleşme görüşmelerine çevirdi.

Türk İş Başkanı, Memur-Sen'in Yaptığı Toplu Sözleşme Görüşmelerine Meydan Okudu

Memur Maaş Artışı Ne Olacak?

Kamuda çalışan işçilere verilen maaş artış oranları, toplu sözleşme görüşmelerinden çıkacak zam oranını bekleyen milyonlarca memur ve emekliyi endişelendirirken, Türk İş Başkanının kameralara takılan görüntülerinde söyledikleriyle çarşamba’nın gelişi perşembe’den belli olur misali endişeleri katlandı. 

Türk-İş Genel Başkanı Ergun Atalay Fox Tv’de katıldığı canlı yayında, çok tepki çeken toplu sözleşmeye attığı imzayı izah etmeye çalışırken, gündem oluşturacak başka bir açıklamada bulundu ve “bu gün beni acımasızca eleştirenler, memurlar ile yapılacak toplu sözleşme rakamlarını görünce ne diyecekler acaba" sorusunu yöneltti. 

Programın sunucusunun "memurlar bu seviyede bir oran alamayacaklar mı?" inşallah bizim aldığımız zam oranını geçerler, zaten geçerseler benim burda durmamında bir anlamı yok diyerek Başkanlıktan istifasını kastederek adeta meydan okudu.

TIKLAYIN

İşte Ergün Atalay'dan Gündem Oluşturan Sözler;

Sendika Başkanı, Bakanla konuşurken mikrofonu açık kalınca... haberimiz için tıklayınız.

Mikrofonu açık unutan Sendika Başkanı kendini savundu! Beni tanıyanlar bilir haberimiz için tıklayınız.

SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2019, 19:43

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hemşire
Hemşire - 7 ay Önce

Hadi görelim memurseni türkiş başkanını koltuğundan etsinler bakalım

SIRADAKİ HABER