Tüm Yöneticilerin Dikkatine

Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerde çalışan sağlık çalışanlarından yoğun bir şekilde şikayet alıyoruz.

Tüm Yöneticilerin Dikkatine

Sağlık Bakanlığına bağlı bir çok hastaneden sitemize gelen bir şikayeti sizlerle paylaşmak istiyoruz. Konu herhangi bir sebeple idareye dilekçe vermekle alakalı. Hastaneler ve diğer birimlerde herhangi bir konuda dilekçe vermek isteyen personele dilekçeyi alıp gelen evrak kayıt numarası vermesi gereken personel dilekçenin idare tarafından görüldüğüne dair imza istiyorlarmış.

TIKLAYIN

Herhangi bir konuda idareye dilekçe ile müracaat edecek olan personel dilekçesini herhangi bir idareciye gösterip onaylatmak mecburiyetinde değildir. Herhangi bir konuda idareye dilekçe vermek isteyen personelin dilekçesini herhangi bir idarecinin görmesi ve imzalaması  10.11.1984 tarih 11571 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 3071 sayılı Dilekçe kanununa muhalefettir. Yani suçtur.

Çünkü Türkiye Cumhuriyeti vatantaşı olsun yada olmasın herkes özgür bir şekilde herhangi bir kurum yada kuruluşa dilekçe vermekte serbesttir. Demokrasiyi özümsememiş idarecilerimize duyurulur. Kaldı ki personelin vereceği dilekçeyi idarenin onaylaması direk Cumhurbaşkanımıza negatif yansımaktadır. Tüm idarecilerin bilgilerine sunulur. 

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2019, 20:38

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Etik değil
Etik değil - 1 yıl Önce

Cesaret bulup dilekçe hakkını kullanmak istiyor çalışan,birde bu tür engellemeler.

SIRADAKİ HABER