TOKİ ödeme yapmadı, ‘akıllı hastane’ yarım kaldı

Ankara Mamak’ta yüzde yetmişi tamamlanan 200 yatak kapasiteli Mamak Devlet Hastanesi inşaatı TOKİ’nin ödeme yapmaması nedeniyle durdu. Kaba inşaatı büyük ölçüde biten hastanenin ne zaman tamamlanacağı bilinmiyor.

TOKİ ödeme yapmadı, ‘akıllı hastane’ yarım kaldı

Türkiye’nin ilk akıllı hastanesi olarak planlanan 200 yataklı Mamak Devlet Hastanesi’nin inşaatı durdu. Ankara-Samsun Yolu kenarındaki Yeşilbayır Mahallesi’nde bulunan kentsel dönüşüm konutlarının yakınındaki 35 bin 718 metrekarelik alanda 2014 yılında yapımına başlanan hastanenin bugüne kadar yüzde 70’i tamamlandı.

TOKİ ÖDEME YAPMADI, İNŞAAT DURDU İDDİASI

İhalesini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) yaptığı hastane inşaatında yüklenici firma işini Metag İnşaat ile Zeksan İnşaat ortaklığı üstlendi. İddialara göre hastane inşaatı TOKİ’nin şirketlere ödeme yapmaması nedeniyle durdu.

TIKLAYIN

Mamaklıların yıllardır yapımını beklediği hastanede şu an yalnızca dışarıda duran inşaat malzemelerinin korunması için güvenlik görevlileri bekliyor. Kaba inşaatı büyük ölçüde tamamlanan hastanenin dış cephesinin yapımı için kurulan iskeleler de yerinde duruyor.

TOKİ’DEN YANIT YOK

Mamak Devlet Hastanesi inşaatının durdurulma gerekçesi için aradığımız Sağlık Bakanlığı Ankara İl Sağlık Müdürlüğü sorularımızı yanıtsız bırakırken, Mamak İlçe Sağlık Müdürlüğü yetkililerinden de “Yanıt vermeye yetkimiz yok” açıklaması geldi. Hastane inşaatının durdurulmasının nedenini öğrenmek için aradığımız TOKİ yetkililerinden de yanıt alamazken yazılı olarak yaptığımız bilgi edinme başvurumuza da henüz bir yanıt verilmedi.

Kaynak Gazete Duvar

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER