Tıp Merkezi artık İl Sağlık Müdürlüğüne Devredildi

Yıldırım Belediyesi,bünyesinde bulunan Yıldırım Belediyesi Tıp Merkezi'ni imzalanan protokolle İl Sağlık Müdürlüğü'ne devretti.

Tıp Merkezi artık İl Sağlık Müdürlüğüne Devredildi

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ile İl Sağlık Müdürü Özcan Akan tarafından imzalanan protokol ile Yıldırım Belediyesi Tıp Merkezi İl Sağlık Müdürlüğü'nün bünyesine geçmiş oldu. Protokol töreninde konuşan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Türkiye'de yıllar önce belediyeler hem sağlık ocağı hizmetleriyle hem de tıp merkezi hizmetleriyle vatandaşların hizmetindeydi. Fakat geldiğimiz süreçte sağlık bakanlığımız şehrin birçok noktasında hastaneler hayata geçirince belediyelerin de sağlık hizmetlerinde bulunması geri planda kaldı. Yıldırım Tıp Merkezi'miz bunran böyle Aile Sağlık Merkezi ve 112 Acil Servis noktası olarak bölge halkımıza hizmet verecek” diye konuştu. 

TIKLAYIN

“DAHA GÜÇLÜ BİR MERKEZ OLACAK”... 

Tıp Merkezi'nin yine bir sağlık hizmeti vermeye devam edeceğine dikkat çeken İl Sağlık Müdürü Özcan Akan, “Bu bölgede birinci basamakta ihtiyaçlar var, özellikle aile hekimliği noktasında. Yaptığımız işbirliğiyle Aile Sağlığı Merkezi ve 112 İstasyonumuzu da işin içerisine katarak daha güçlü bir merkez olma yolunda ilerleyeceğiz. Zaten bu binanın üst katında şuan da Sağlık İl Müdürlüğü  bünyesinde bir Sağlıklı Yaşam Merkezi var ve kanser taraması başta olmak üzere anne ve çocuk sağlığına yönelik projeleri yönetiyor. Bu projelerimiz devam edecek. Desteklerinden dolayı belediye başkanımız Oktay Yılmaz'a teşekkür ediyorum” dedi.

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER