TBMM'de Yardımcı Hizmetler Sınıfı Adımı

Tabi oldukları sınıf nedeniyle mağduriyetler yaşayan yardımcı hizmetler sınıfı merakla müjdeli haber bekliyor. Konu ile ilgili son adım CHP’den geldi. Yardımcı hizmetler sınıfı memur olacak mı?

Güncel 25.02.2019, 14:17 25.02.2019, 14:17
TBMM'de Yardımcı Hizmetler Sınıfı Adımı

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, sayıları 110 bin bulan ve iş tanımlarındaki eksiklik nedeniyle mağdur olan yardımcı hizmetler sınıfı için bir açıklama yaptı ve bu sınıfa memuriyet verilmesini talep etti.

Kamu kurumlarında teknisyen yardımcısı, hizmetli, aşçı ve berber olarak görev yapan 110 bin kadar yardımcı hizmetler sınıfı çalışanı bulunuyor. CHP’li Barut, verdiği kanun teklifi ile bu kişilerin memur kadrosuna alınmasını istedi.

TIKLAYIN

MAĞDURİYETLER SONA ERMELİ

Kanun tasarısını TBMM’ye sunan Barut, teklifin gerekçesi olarak kamu kurum ve kuruluşlarında teknisyen yardımcısı, hizmetli, aşçı, kaloriferci, dağıtıcı, terzi, berber, garson, bahçivan, matbaacı gibi ünvanlara sahip ve sayıları 110 bin olan Yardımcı Hizmetler Sınıfı’nın tabii oldukları sınıf nedeniyle mağduriyetler yaşaması gösterildi. Bu personellerin bir iş tanımı olmadığını söyleyen Barut, bu kişilerin yapması gereken hizmetlerin de ihale yoluyla yapıldığına dikkat çekti. Ayrıca teklif içinde bu kişilerin emeklilikte de mağduriyet yaşadığına dikkat çekildi.

Kanun teklifinden Yardımcı Hizmetler Sınıfı’nın memur kadrosuna alınarak Genel İdari Hizmetler Sınıfı’na alınması ve bu kadronun daimi olması önerildi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-8
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?