Sözleşmeli doktorlar hakkında şok iddia! Maaşım yüksek diye...

4924 sayılı Kanuna göre istihdam edilen sözleşmeli sağlık personelinin işe alınmaları ve yer değiştirme işlemlerini düzenleyen, “Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları 4924 Sayılı Kanuna Tabi Sözleşmeli Sağlık Personeli Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’’ 11.02.2015 tarihli ve 29264 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiş ve eleman temininde güçlük çeken yerlere personel temini yapılmıştır. Ancak uygulamada, özellikle 4924 sözleşmeli doktorlar hakkında şok iddialar gündeme gelmeye başladı.

Güncel 01.08.2019, 19:20 02.08.2019, 15:59
Sözleşmeli doktorlar hakkında şok iddia! Maaşım yüksek diye...

Nasıl olsa yüksek maaş alıyorum diyerek, performans sisteminde pasif kaldıkları, çoğu yerde 657'li doktorlara nazaran hasta muayene etmedikleri hatta ameliyat yapmadıkları, doğum yaptırma sayılarının minimum düzeyde kaldığı gibi duyumlar gelmeye devam ediyor.  

4924'lü olmayan bir uzman doktorun 20-30 ameliyat yaparak aldığı ücreti, 4924'lü uzman doktorun sadece maaş olarak aldığı biliniyor.

TIKLAYIN

Özellikle ilçe hastanelerin şartlar uygun olduğu halde doğum yaptırmayan mecburi hizmetli 4924'lü uzman doktorların olduğu ve ameliyat yapmayan ceraahların olduğu sıklıkla konuşulan durumlardan birtanesi. 

Ortaya çıkan durum ışığında 4924'lere yönelik yeni bir düzenlemenin yapılması artık zaruriyet olduğu konuşuluyor. Bozulan iş barışı için acilen yetkililerin önlem alması sahada mesai mefhumu gözetmeden çalışan tüm hekimlerin beklentisi. 

İddialar hakkında Sağlık Bakanlığının bu konuda nasıl bir tedbir alacağı merak ediliyor.

Yorumlar (1)
Dr 1 yıl önce
Bu bakanlığın herşeyi mi yanlış ve hatalı olur yahu bu yönetmelikleri hazirlayanlari bu kadroları acanri açığa alacan
-1
hafif kar yağışlı
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?