SON DAKİKA! Ankara'da Kimyasal madde şüphesiyle hastane kapatıldı!

Ankara'da kimyasal madde şüphesi nedeniyle Dr. Sincan Nafız Körez Devlet Hastanesinin kapatıldı, AFAD ekiplerine haber verildi iddiası haber merkezimize ulaştı. Afad ekiplerinin hastaneye gelerek, özel dezenfekte ekipleri ile olaya müdahale etmesi bekleniyor.

Güncel 31.07.2019, 01:24 31.07.2019, 12:21
SON DAKİKA! Ankara'da Kimyasal madde şüphesiyle hastane kapatıldı!

Dr. Sincan Nafız Körez Devlet Hastanesine gelen hastaların çevre hastanelere yönlendirildiği, hastanelerde ciddi yoğunlukların oluştuğu gelen bilgiler arasında.

ANKARA'da, fabrikada gece vardiyasında çalışan 14 kişi, kaşıntı ve cilt yanması şikayetiyle geldikleri hastanede kimyasal zehirlenme şüphesiyle karantinaya alındı. Çalışanlarda, sivrisineklerden kaynaklı alerji oluştuğu anlaşıldı.

Sincan Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) kablo üretimi yapan bir fabrikanın gece vardiyasında çalışan 14 kişi, kaşıntı, ciltte kızarıklık ve yanma şikayetiyle Dr. Nafiz Körez Sincan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. İşçiler, acil servis doktoru tarafından yapılan muayenenin ardından, kimyasal zehirlenme şüphesiyle karantina odasına alındı. Acil servis içerisindeki hasta ve personelin binadan çıkarılmasının ardından, hastane girişi de emniyet şeridiyle kapatıldı.

TIKLAYIN

Bir süre karantina odasında tutulan 14 kişinin, yapılan testlerde ciltlerinde, sivrisineklerden kaynaklı alerji oluştuğu anlaşıldı. Fabrika çalışanlarının durumlarının iyi olduğu belirtildi. Durumun normale dönmesinin ardından acil serviste hasta kabulü tekrar başladı.

Hastaneye kaldırılan çalışanlardan birinin babası Yasin Çankaya, "Kızım gece vardiyasında çalışıyordu. 23.30 gibi beni arayıp iş yerinde bir problemin olduğunu söyledi. Biz de apar topar buraya geldik. Karantina altına alıyorlardı. Ne olduğunu sorduğumuzda "Kimyasal zehirlenmeden şüpheleniyoruz" dediler. Bu saate kadar bekledik, Allah'a şükür bir şey çıkmamış. Havadan, böcek ve sivrisineklerden şüpheleniyorlar veya yedikleri bir şey de dokunmuş olabilir" şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz günlerde de yine Ankara'da Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, kimyasal madde hastane koridoruna dökülmüş, hastanede bulunan hastalar tahliye edilerek girişler kapatılmıştı. Haberi okumak için tıklayınız.

AYRINTILAR GELDİKÇE HABERİMİZİ GÜNCELLEYECEĞİZ.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?