Sivas’ta Uzman Doktor Şikayeti

Sivas’ta Devlet ve Üniversite hastanesinde vatandaşların doktor talepleri her geçen gün artıyor. Bir yerel gazeteye yansıyan haber göre, vatandaşlar ne zaman bir yetkilinin sağlık alanında yaptığı açıklamayı haber olarak görse, doktor taleplerini dile getiriyorlar.

Güncel 27.07.2019, 18:07
Sivas’ta Uzman Doktor Şikayeti

Vatandaş mesajında : “Hasta bi çocuğum var şuan fizik tedavi görmesi lazım ama rapor olmadığı için ücretli fizik tedavisi var sivastata çocuk nöroloji olmadığı için rapor da alamıyoruz kayseri ye sevk ediyorlar çocuğum şuan 1.5 yaşında ne konuşuyor ne yürüyor nede kafasını tutabiliyor hani tek istediğim Sivasa bi çocuk nöroloji doktoru gelse hallolacak”

TIKLAYIN

2015 yılında yapılan bir açıklamayı ise hatırlatmayı uygun buluyoruz.

Açıklama şöyle:

CÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sami Hizmetli, birçok branşta uzman hekim talebini sürekli olarak Sağlık Bakanlığı’na ilettiklerini belirterek, uzman hekim konusunda yaşanan sıkıntının çözümü için Sağlık Bakanlığı’nın Sivas’a öncelik tanımasını beklediklerini söyledi. Prof. Dr. Hizmetli, “Şuanda, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Alerjisi hastalarımız mağdur durumda. O nedenle Sivas’a mecburi hizmet dönemlerinde uzman hekim gönderilmesini istiyoruz.  Yine Endokrinoloji, Çocuk Endokrinoloji Uzmanı da çok önemli… Biz bunların gönderilmesini Sivas adına istiyoruz. Diğer şehirlerde hem üniversite hastanelerine hem de devlet hastanelerine bu tayinleri yapıyorlar. Biz, bakanlığımızdan Sivas’ın ihtiyacı olan bu desteğin verilmesini istiyoruz.” Dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?