Sivas’ta Hastane Kantin Fiyatları Konusunda Ki Tartışmalar Büyüyor!

Habere konu olan durum 2,5 TL’ye satılan 200 cc. lik meyve suyu fiyatı. Vatandaş çekip attığı video da fiyatın 2,5 TL olduğunu belgelemiş durumda.

Güncel 29.07.2019, 21:11 29.07.2019, 21:18
Sivas’ta Hastane Kantin Fiyatları Konusunda Ki Tartışmalar Büyüyor!

Cimer’e yaptığı şikayet ve yazışmaları da tarafımıza ulaştıran vatandaşa garip olan şu ki bu ürünün fiyatı 1,5 TL olarak yetkililerce belirtilmiş durumda. Aşağıda Cimer’e yazılan şikayetler ve Cimer yetkililerinin vermiş olduğu cevaplara da yer veriyoruz.

İdare tarafından kim ne zaman nasıl bir kontrol gerçekleştirdi bilinmez ama ya idarede kontrol edenlerde bir eksiklik var yada kantin işletmecilerinde…

Konuyu başta Sivas Valiliği olmak üzere yetkililerin dikkatine sunuyoruz.

Vatandaşın İlk Şikayeti

Merhaba Sivas Devlet Hastanesinde 22.05.2019 tarihinde eşim çocuğum ve ben muayene olmaya gitmiştik. burada 3 yaşındaki çocuğum benden kantinde yer alan meyve suyunu görünce almamı
istedi. bende tabiki onun gönlünü etmek için kantine gidip 1 adet meyve suyu verir misin 200 ml olandan dedim.

aldım onu da ne kadar dedim 2,5 TL dedi kardeş litrelik almadım 200 ml lik aldım dedim. evet abi onun fiyatı 2,5 TL dedi. peki dedim çocuğumun gönlü kırılmasın yeterki insan çocuguna yok diyemiyor .

ama 100 metre ileride ki bakkalda yada markette 1 TL o ürün verdiğim fazla 1,5 TL nin bedelini kime sormam lazım DEVLET HASTANESİ MÜDÜRÜNE Mİ yoksa SİVAS VALİLİĞİNE Mİ yoksa TÜKETİCİ HAKLARINA MI

Eminim benim cebimde onu alacak para vardı ama onu alamayacak insanlarda o hastaneye geliyorlar. yazıktır günahtır. her yerde su 1 tl burada 1,5 TL tatil yerinden malzeme almıyoruz devletin hastanesinden alıyoruz neden kazık yiyoruz. lütfen hastanelerde özellikle fırsatçılara müsade etmeyin. yardımlarınızı talep ederim. iyi çalışmalar.

TIKLAYIN

Vatandaşa Cimer Üzerinden Sağlık Bakanlığı ve Hastane Başhekimliğinin Verdiği Cevap

Sayın ilgili CİMER’e yapmış olduğunuz başvurunuz Hastane Başhekimliği tarafından incelenmiştir. Yapılan başvuru içeriği ile ilgili olarak, hastanemiz kantin işletmeleri, 2886 sayılı Devlet İhale Kanuna göre ihale ile işletmesi yüklenici firmaya verilmiştir.

Söz konusu firma satış fiyatlarını piyasa fiyatları doğrultusunda belirlemektedir. Hastanemizce kurulan komisyon tarafından piyasa fiyat araştırması yapılarak, piyasa fiyatlarında satış yapılması sağlanmaktadır.

Hastanemiz idaresi tarafından yapılan kontrollerde ilgili ürünün 1,5 tl’ye satıldığı görülmüştür.Piyasa fiyatı üzerinde satış yapıldığının tespiti halinde gerekli cezai işlem uygulanmakta olup, söz konusu ürünün size 2,5 tl’ye satıldığına dair satış makbuzu veya fişinin hastanemiz kalite ve destek hizmetleri müdürlüğüne iletmeniz halinde ilgili firmaya gerekli idari işlem yapılabilecektir.

Bilgilerinize rica ederim.

Vatandaşın İkinci Şikayeti

Daha önce 1901188353 nolu başvurumda belirttiğim şikayette tarafıma cevap verildi ancak bu incelemeyi kim yaptıysa ya bu kantin işletmesi tanıdığı yada gözleri görmüyor. konuyla alakalı cevaba istinaden kantinden meyve suyu aldım fatura istedim ancak veremeyeceklerini söylediler.

bende video çekerek ürün fiyatını sizlere ulaştırıyorum. gerekli işlemin yapılmasını ve tarafıma dönüşün gerçekleşmesini talep ederim. insanların kanını sömürenlere dur diyemecekse devletimiz yapacak birşey yok.

Kaynak:buyuksivas.com

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-2°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?