'Sivas'da Doktor Yok, İnsanlar İlaç Bulamıyorlar' Eleştirisi

Sivas'da sağlık alanında ciddi sorunlar yaşandığını, insanların ilaç dahi bulmakta zorlandığı iddia edildi.

Güncel 26.01.2019, 15:40 26.01.2019, 15:43
'Sivas'da Doktor Yok, İnsanlar İlaç Bulamıyorlar' Eleştirisi

“Memlekette Doktor Yok”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, ilimizde sağlıkta yaşanan sorunları gündeme getirdi. Parti binasında açıklamalarda bulunan Milletvekili Karasu, Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi ve Numune Hastanesi´nde doktor sıkıntısı yaşandığını öne sürdü.

Hastanelerin malzeme tedarik etmede ciddi sıkıntılar yaşadığını bildiklerini dile getiren Milletvekili Karasu, Sağlık Bakanlığı yetkililerine serzenişte bulundu.

TIKLAYIN

Sağlıkta yaşanan sorunların Sivas´ta daha fazla hissedildiğinin altını çizen Vali Ayhan, “Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi ve Numune Hastanesi´nde neredeyse doktor kalmamış durumda. Hastanelerin malzeme tedarik etmekte ciddi anlamda sorunlar yaşadığını biliyoruz” dedi.

621 bin nüfusa sahip olan Sivas´ta çocuk kardiyoloğunun olmamasından yakınan CHP´li Vekil Karasu, bu sorunu yazılı soru önergesi Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin (TBMM) gündemine taşıdığını ancak cevap alamadığını anımsattı.

“DOKTORUN OLMADIĞI YERDE HELİKOPTERİN FAYDASI OLMAZ”

Önceki gün hizmete giren ambulans helikopterin Sivas´a kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür eden Milletvekili Karasu, “Biz tabi ki Sivas´a yapılan her olumlu adımı destekleriz. Eğer helikopter sadece kış ayı için memleketimize gelmediyse, 12 ay süreyle Sivas´ta bulunacaksa, hizmet edecekse bunu memleketimize kazandıranlara teşekkür ediyoruz ama şunu bilsinler doktorun olmadığı yerde ne helikopterin ne de binanın kimseye bir faydası olmaz. Doktor yok memlekette. İlaç bulamıyor insanlar. Böyle bir noktada sadece olayı bina ya da makine noktasında konuşmak doğru değildir. Önce doktora ve sağlıkçıya ihtiyaç var. İlk etapta bu sorunu çözmeliyiz” değerlendirmesinde bulundu. (İrade)

Kaynak:Büyük Sivas Haber

Yorumlar (0)
1
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?