Şırnak'ta 112 ambulansı seyir halindeyken alev aldı

Şırnak 112 Başhekimliğine bağlı ambulanslardan biri daha , nedeni belirlenemeyen bir sebepten dolayı seyir halindeyken alev aldı.

Şırnak'ta 112 ambulansı seyir halindeyken alev aldı

Şırnak'ın Silopi ilçesinde, seyir halindeyken yanan ambulans kullanılamaz hale geldi. Alınan bilgiye göre, hasta almaya giden Mecit Akdağ idaresindeki 73 AH 171 plakalı ambulans, Yenişehir Mahallesi 8. Cadde'de, henüz bilinmeyen nedenle alev aldı. Sürücü Akdağ ve ambulanstaki iki sağlık personeli araçtan hızla inerken, yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü. Yangında, ambulans kullanılamaz hale geldi. Yangının çıkış nedeni araştırılıyor. 

AMBULANSLAR NEDEN YANIYOR? ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRÜNE SORDUK! Okumak için tıklayınız.

Sıklıkla tekrar eden ambulans yangınları için Bakanlığın açıklama yapması ve daha da önemlisi sağlık çalışanları ambulans yangınları konusunda Bakanlığın acilen önlemler almasını bekliyor. Son zamanlarda çok ciddi bir artış ile ambulans yangınlarına şahit olmaktayız. Sorunun nedenleri araştırılarak kesin çözüm gerçekleştirilmelidir.

SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2019, 21:24

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER