Şiddete Maruz Kalan Güvenlik Görevlisi İçin Eylem Yaptılar

Sağlık çalışanlarına yönelik uygulanan şiddet olaylarına bir yenisi daha eklendi.

Güncel 22.02.2019, 06:10 22.02.2019, 06:10
Şiddete Maruz Kalan Güvenlik Görevlisi İçin Eylem Yaptılar

Hak İş Konfederasyonu Sakarya İl Başkanı ve Hizmet İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir; Sağlık çalışanlarına uygulanan şiddete karşı Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimlik önünde, Başhekim Doç. Dr. Mehmet Akif Çakar ve tüm sağlık çalışanlarının katılımıyla önemli bir basın açıklamasında bulundu. kocaali 

'Sağlıkta Şiddetin Önlenmesi'ne yönelikçalışmaların süratle hayata geçirilmelidir

TIKLAYIN

Açıklamasında;

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 16 Şubat 2019 saat 22:30'da Acil serviste görevli özel güvenlik personelinin hasta yakınlarının girmesi uygun olmayan alana, girmemesi konusunda uyardığı hasta yakını tarafından, önce küfürlü sonra fiziki saldırıya maruz kaldığını ifade eden Mehmet Mesut Gökdemir; "Sağlık alanında son zamanlarda artış gösteren şiddet çirkin yüzünü bir kez daha göstermiştir" dedi.

Saldırıyı gerçekleştiren şahıs  kolluk kuvvetlerine teslim edildiğini vurgulayan Gökdemir; "Sağlık Bakanlığı'nın başlattığı 'Sağlıkta Şiddetin Önlenmesi'ne yönelik çalışmaların süratle hayata geçirilmesini,  tüm stkları ve tüm paydaşları da bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz. Sağlık tesislerinde vatandaşlarımızın daha iyi hizmet alabilmesi adına zaman ve mesai kavramı gözetmeksizin hizmet veren tüm sağlık çalışanlarına yapılan saldırılar, asla kabul edilemez. Bir kez daha ve açık şekilde söylemek istiyoruz ki, şiddet; asla hak arama yolu değildir. Sağlık çalışanlarına yapılan her türlü saldırıyı şiddetle kınıyor, sağlıkta şiddetin ve ülke genelinde de her türlü toplumsal şiddetin son bulması adına caydırıcı adımların atılmasını talep ediyor,bir kez daha çalışma arkadaşımızın ve şiddet mağduru tüm çalışma arkadaşlarımızın yanında olduğumuzun bilinmesini isteriz. dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?