Şehir hastanesini açtılar ama eczane açmayı düşünemediler!

Türkiye’nin en büyük hastanesi olan Bursa Şehir Hastanesi ilk günden 5 bin hasta alımı ile hizmete açıldı. Ancak hastanenin çevresinde eczane olmadığı ortaya çıktı.

Şehir hastanesini açtılar ama eczane açmayı düşünemediler!

Türkiye’nin en büyük hastanesi olan Bursa Şehir Hastanesi ilk günden 5 bin hasta alımı ile hizmete açıldı. Yatılı hasta kabulüne de başlayan hastanenin çevresinde, vatandaşların sağlık hizmetlerini karşılamak için bir eczane olmadığı ortaya çıktı.

TIKLAYIN

Sözcü'den Halil Ataş'ın haberine göre, şehir hastanesinin açılması ile Bursa’nın önemli hastanelerinden olan ve hasta yükünü büyük ölçüde karşılayan 157 yıllık geçmişi bulunan Osmangazi’de Muradiye Devlet Hastanesi, Türkan Akyol Göğüs Hastalıkları Hastanesi, Zübeyde Hanım Doğumevi Hastanesi ve Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi kapatılacak.

"Sessiz sedasız 4 devlet hastanesi kapatılmak isteniyor"

İyi Parti Yıldırım ve Osmangazi ilçe teşkilatları mevcut hastanelerin kapatılmaması için Fomara Meydanı'na çadır kurarak, “Hastanene sahip çık, hastaneni yaşat” ismiyle imza kampanyası başlattı. İyi Parti Yıldırım İlçe Başkanı Kemal Ataç, “Bursa Şehir Hastanesi hiç şüphesiz kente değer katacak. Öte yandan ise sessiz sedasız 4 adet devlet hastanesi ve Yıldırım Belediyesi Tıp Merkezi kapatılmak isteniyor” dedi.

"İnsan sağlığı ticari bir meta değildir"

Başkan Ataç, “Bursa Şehir Hastanesi'nin hizmete girmesiyle 3 büyük hastane şehrin üç ayrı noktasına yerleşmiş olacak. Merkezdeki hastanelerin kapatılması durumunda vatandaşlar sağlık hizmetlerine ulaşımda zorlanacak. Kentte çözülemeyen trafik sorunu acil durumlarda insan hayatı için önemli bir konu. Bu da vatandaşları özel hastanelere mahkum edecek. Bizler, Şehir Hastanesine karşı değiliz. İnsan sağlığı ticari bir meta değildir” şeklinde konuştu.

Kaynak:milligazete.com.tr/

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2019, 19:05

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Please insert below script in to upper part of body section. -----------------------------------------------------------------------------------------------------