Şehir Hastanesi'nde zehirlenme olayının üstü örtüldü

Şehir Hastanesi'nde zehirlenme olayının üstü örtüldü

Güncel 28.01.2019, 11:25 28.01.2019, 11:25
Şehir Hastanesi'nde zehirlenme olayının üstü örtüldü

Şehir Hastanesi ile ilgili sürekli şikâyet aldıklarını belirten Dr. Jale Nur Süllü, kendilerine ulaşan bir zehirlenme olayının önlem alınmadan ve çalışanlara konuşmamaları konusunda baskı yapılarak üstünün kapatıldığı bilgisini aldıklarını söyledi. Bu olayı soru önergesi ile bakanlığa sorduklarını aktaran Süllü “Yapımında gerekli önlemler alınmayan, taşeron işçilerin sorunlar yaşadığı, hala eksikleri bulunan ve yönetilemeyen bir hastanede çığ gibi büyüyen sorunlara her gün bir yenisi ekleniyor.” dedi.

TIKLAYIN

CHP Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü kendilerine bildirilen zehirlenme olayının ayrıntılarını şu şekilde aktardı. “10.01.2019 tarihinde Eskişehir Şehir Hastanesi’nde ameliyathanelerde hissedilmeye başlanılan kokunun süreç içerisinde çalışanlarda mide bulantısı, baş ağrısı, baş dönmesi ve boğazda kuruluk ve yanma şikâyetlerine dönüştüğü, alerjik hassasiyeti olanların etkilendiği Eskişehir Şehir Hastanesi yönetimine bildirildiği ve hastane yönetiminin konu ile ilgili olarak araştırma gerçekleştirdiği belirtilmiştir. Araştırma sonucu Eskişehir Şehir Hastanesi taşeron firması AKFEN A.Ş’nin zemin döşemede kullandığı “epoksi” maddesinin havalandırmaya karıştığı tespit edildiği ve konunun iş güvenliği tutanaklarına geçtiği bilgisi aktarılmıştır. AKFEN firmasının zemin döşeme çalışmasını gerçekleştirirken hastane yönetimine konuyu aktardığı ve yönetimin bilgisi olmasına rağmen önlem almadığı söylenmektedir. Eskişehir’de binlerce kişinin yararlandığı ve yüzlerce çalışanı olan Şehir Hastanesi’nde yaşanan, insan sağlığını ve iş güvenliğini tehdit eden olayın açığa kavuşması ve bu olayların bir daha yaşanmaması adına gerekli önlemlerin alınması gerekmektedir. Bu sebeple Sağlık Bakanı Sayın Dr. Fahrettin Koca’ya şu soruları yönelttik”

Şehir Hastanesi’nde yaşanan bu olay ile ilgili soruşturma başlatılmış mıdır?
AKFEN firmasının zemin döşeme çalışması yapacağını bildirmesine rağmen hastane yönetiminin önlem almadığı bilgisi doğru mudur?
Şehir Hastanesi ameliyathanelerinde temiz hava girişi sağlayan teknik donanım var mıdır?
Yaşanan olay sonrası yaşanabilecek benzeri olaylara karşı gerekli önlem alındı mı?

Yorumlar (0)
-1
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?