Şehir Hastanesinde Çalışanların Maaşları 2 Aydır Ödenmiyor mu?

Ankara şehir hastanesi çalışanlarının maaşlarının iki aydır ödemediği söyleniyor.

Güncel 26.07.2019, 17:23 26.07.2019, 20:18
Şehir Hastanesinde Çalışanların Maaşları 2 Aydır Ödenmiyor mu?

Ankara şehir hastanesi alt yüklenicisinin çalıştırdığı personelin zor durumda olduğu maaşlarını alamadıkları ile ilgili haberi daha önce yayınlamıştık. Haber için lütfen tıklayınız.

Sitemize gelen duyuma göre hala maaşların yatmadığı ve personelin çok zor durumda olduğu söyleniyor. Yaptığımız araştırmada da gördüğümüz üzere evet maaşlar hala yatmamış. 

Milletin üç kuruş parasına göz dikmek kimseyi zengin etmez. 

İşte sitemize gelen yorumlardan bazıları;

Bir tepe çalışanı olarak şunu söylüyorum 11 saat çalıştırılıp 9 saat mesai veriliyor. 1 saati yemeğe düşüyorlar diğer bir saatini istirahat olrak yazıyorlar ama istirahat yapacak yer yok. Servis yok yol parası parası vereceklerdi 5 ay oldu yol parası yok. Elbise parası kestiler belli bir süre çalıştıktan sonra işten ayrılırsanız iade edilecek dediler işten ayrılanlardan elbiseleri aldılar ama para iadesi yapılmadı maaşlar ayın 25-26-27 sinde anca yatıyor yetkililerin bu duruma bir an önce el atması gerekiyor. Hastane personeli bu durumdan şikayetçi ama işsiz kalırız diye hiç bir yere şikayet edemiyor...


TIKLAYIN

Sizlere şimdi tepeli olmaktan bahsedeceğim.liyakat sahibi olmayanların baş olduğu, iş bilenlerin ayakçı olduğu, insan gibi muamelenin olmadığı, yemek-su ihtiyacınızı bile doğru düzgün asla gideremeyeceginiz, maaşa gelince suratlarinin buz kestiği, ise gelince 5 adamın işini 1 kişinin yaptığı, hak-hukuk-adaletin olmadığı, yalakalarin top koşturduğu, herşeye kendilerince kılıf uydurduklari saçma sapan bile bir yer olmayan yer..Yerseniz buyrun şartlar.


Ben hastanede calismaktayim ve maaslarimiz gec yatiyor gununden 7 8 gunu gectigi oluyor ccn firmasi tepeye para vermedigi icin maaslarimiz yatirmiyorlarmis bu bizi ilgilendirmez Tepe air calisaniz biz hakkimizi istiyoruz gununde burdan saglik bakanina duyuru yapmak istiyorum artik su konuya El atin 4 aydir boyle


1 senedir hastanede çalışıyorum hiç bişeyin düzeni yok kafalarına göre maaş yatırıp kafalarına göre maaş kesiyorlar 4 kişilik işi tek kişiye yaptırıp bide laf eden şefler müdürler cabası Sürekli maaşta yapılan saçma sapan kesintileri 2 ay hakedip 1 ay alınan maaşları saymıyorum bile.Müdürlerin tuzu kuru onların maaşları 15 inde cebinde.Hastanın bakımını yapan biz parasını alan hemşireler.Özellikle söylüyorum bunu hastanıza kendiniz sahip çıkın hemşireler doktorlar uyku sevdasında daha yeni yetme...


ÇOK KÜÇÜK Bİ ÖRNEK VERİCEM DAHA KONUŞMAYI BİLMEYENLER TEPEDE SIRF TANIDIĞI VAR DİYE ŞEF FALAN OLABİLİYOR.Hakedenlerde amele kul hakkı yemeye bayılırlar ücretsiz iznin yokken bi anda bordroda çıkıverir . 19 MAYISTA GECE ÇALIŞIRSIN 23.30 07.30 MESAİSİNDE YARIM SAAT MESAİ YAZAR ASLINDA 18 MAYIS GECESİ 23.30 07.30 ÇALIŞMIŞSINDIR 19 MAYISTAN ALACAĞIN 7 SAATİ YAZMAZ İŞİNE GELMEZ.


Bende orada çalıştım baktımki olacak gibi değil istifa ettim... Onlar yüzünden çoluk çocuk perişan olduk.. Verdikleri asgari ücret onuda vermiyorlar bu işin içinde işkur da var.. Çünkü oradaki bütün işi işkur yönetiyor kurs bitince şirkete devrediyor şirket kadroya alınca maaş vermiyor.. Adamlar verdikleri kıyafetin parasını işçiden kesiyor 20 TL eden kıyafete 300 TL kesiyor yani hem bedava işçi çalıştırıyor üstüne işçiye kıyafet satıyor..


Ankara Şehir Hastanesinde Tepe Servis A.Ş. personeli olarak çalışıp istifa eden biri olarak sesimi yüksek merciler duyarmı bilmem ama okuyun, 2 ay boyunca ücretsiz izin adı altında 50 kişi çıkartıldı bu kişiler arasında kira ödeyemediğinden evinden atılan, borcunu ödeyemediğinden icralık olan, evine ekmek alamayan, asgari ücretini besk ve üniforma kesintisi olduğundan tam alamayan, ücretsiz izin kararı ani olduğundan iş bulamayan ama ani istifalarda hakkı olan maaşından 1000 tl kesilen, çok çalıştığı halde yetersiz performans adı altında istifaya zorlanan, iş yükünün fazla kişi sayısının az olduğundan dolayı sağlığından olan, oturmanın yasak olduğu çalışanların ayaklarının nasır ve topuk dikeni, bel fıtığı , venöz vitöz yetmezliği, varis olduğu, molaların yapılacağı yerlerin uzak olduğu için mola yapılmadığı, personel dinlenme odalarına Dr. ların el koyduğu, 2. Küpe, koyu renk oje sürenlerin ve ufak hatalarında kalabalık yerde ifşa edilip azar yediği, enfekte ve izole hastaların taşınmasında bilgi verilmediği için çalışanyarın gece acile kan vermeye zorlandığı, eldiven kullanımına sınır getirildiği, hatta tutanak tutulacağı tehditleriyle çalışanların yeri orası... Allah şahit her gece gündüz her nefeste beddua edeceğim tepe takla olduklarında aldıkları ahları ağlayarak hatırlasınlar. (Tamamiyle gerçektir)

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-2°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?