Seçim gününde kalp nakli

İstanbul'da nakil bekleyen 53 yaşındaki hastaya, SBÜ Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Bursa'da beyin ölümü gerçekleşen bir kişinin kalbi nakledildi - Doç. Dr. Yücel Özen: - "Başarılı bir ameliyatla hastaya nakil yapıldı. Hastamızı yoğun bakıma çıkardık" - "Ameliyatın ardından ekip olarak oylarımızı kullanmaya gideceğiz"

Seçim gününde kalp nakli

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, seçim gününde acil kalp bekleyen bir hastaya nakil yapıldı. 

Bursa'da özel bir hastanede beyin ölümü gerçekleşen 46 yaşındaki bir hastanın organları bağışlandı. Bu kişinin kalbinin, İstanbul'da mayıs ayından bu yana acil listesinde kalp bekleyen 53 yaşındaki hastaya uyumlu olduğu tespit edildi. 

Bunun üzerine SBÜ Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi ve Kalp Nakli Sorumlu Hekimi Prof. Dr. Mehmet Kaan Kırali başkanlığındaki ekip, harekete geçti. 

Gece yarısı bir ekip Bursa'ya giderek organı korumalı şekilde alarak hastaneye getirdi. 

TIKLAYIN

Prof. Dr. Kırali başkanlığında Doç. Dr. Sabit Sarıkaya, Doç. Dr. Yücel Özen, Doç. Dr. Zeylan Adademir, Uzman Dr. Mehmet Aksüt, Uzman Dr. Tanıl Özer, anestezi uzmanı Ataman Erkılıç, hastaya kalbi nakletti. 

Nakil hakkında AA muhabirine bilgi veren Doç. Dr. Yücel Özen, bir süredir acil durumda olan hastalarına gece yarısı uyumlu kalp bulunduğu haberinin gelmesinin ardından alarma geçtiklerini anlattı.

Organın İstanbul'a getirilerek başarılı bir ameliyatla hastaya nakledildiğini belirten Özen, "Hastamızı yoğun bakıma çıkardık. Hastanenin kuruluşundan bu yana 212. kalp naklini bugün gerçekleştirdik." dedi. 

Özen, ameliyatın ardından ekip olarak oylarını kullanmaya gideceklerini söyledi.

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sebahat kartal
Sebahat kartal - 12 ay Önce

Dr tanil özer İsın ehli diyebileceginiz ve kendinizi teslim edebileceginiz yegane dr lardan parmakla gösterilebilecek biridir bize yapmis oldugu 2 tane ayak by pas ameliyatinda üstün basarisi ile tekrar hayat vermistir cok tesekkur ediyoruz ona ve ekibine

SIRADAKİ HABER