Sağlıkta yeni dönem başlıyor

Türkiye, AB ve BM çatısı altında toplanan ve buradan akredite edilen, sağlıkta küresel anlamdaki en ileri merkezler olan 'mükemmeliyet merkezleri' için tarihi bir adım attı..

Sağlıkta yeni dönem başlıyor

Türkiye, AB ve BM çatısı altında toplanan ve buradan akredite edilen, sağlıkta küresel anlamdaki en ileri merkezler olan 'mükemmeliyet merkezleri' için tarihi bir adım attı. Dünyanın sağlıkta ileri ülkelerinin patent ve akreditasyon ile tek bir sistem üzerinden birleştiği, 'en zor vakaların en ileri uzmanlık ve teknoloji ile en iyi hasta sonucunun alındığı' dünyadaki 970 mükemmeliyet merkezine Türkiye de katılıyor. Türkiye'nin yıllardır üzerinde çalıştığı ve ciddi yatırımların yapıldığı merkezlerin ilki Ankara'da fizik tedavi ve rehabilitasyon üzerine kurulacak.

DÜNYA ÇAPINDA KEŞİF YAPACAĞIZ

TIKLAYIN

Türkiye bu merkezler sayesinde yeni tedavi, ilaç ve cihaz keşfinde uluslararası akreditasyon ve küresel işbirliği ile uzmanlığını dünya ile paylaşıp uluslararası çalışmalara katılabilecek. Yayınlanan genelge ile resmen kurulması için sürecin tamamlandığı merkezleri Sağlık Bakanı Fahrettin Koca SABAH'a anlattı:
 İlki fizik tedavi alanında 'Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde olacak. Ardından ortopedi, diş, nakil alanlarında kuracağız. Ekonomik olarak bir ülkenin tek başına yapamayacağı araştırmalar küresel işbirliği ile yapılıyor. İşte Türkiye böylesi önemli bir yapıya dahil olacak.
 Akreditasyonla kurulan uluslararası irtibat kurumları ile Türkiye'deki bu merkezlere hasta gelecek. Dünyadaki mükemmeliyet merkezlerinde çalışan 10 bin Türk doktor da merkezlerimize destek verecek. Onları Türkiye'ye davet edeceğiz, iş yapacağız.

'BAŞARIMIZI BİR ÜST NOKTAYA TAŞIYACAĞIZ'

Mükemmeliyet merkezleriyle ilgili gelişmeyi sosyal medya hesabından da duyuran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "Sağlıkta yakaladığımız başarıyı bir üst noktaya taşıma yolunda önemli bir adım daha atıyoruz. Mükemmeliyet merkezleri kurulmasına yönelik genelgemizi yayınladık. Merkezlerin, hizmet kalitesi göstergeleri düzenli olarak ölçülüp raporlanacak. Özel bir sağlık hizmeti başlığında, örneğin kanser tedavisi, fizik tedavi, robotik cerrahi, beyin cerrahisi gibi bir alanda, hastanın tüm ihtiyaçlarının karşılandığı, dünyadaki en güncel tedavi seçeneklerinin uygulanabildiği merkezler olacak. Ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı..

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2019, 14:33

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER