"Sağlıkta çağ atladık" diyenler bu fotoğraflara iyi baksın

Adana'dan Ankara'ya misafir geldiği evde düşen S.B, Bilkent mevkiinde bulunan Ankara Şehir Hastanesi'ne acile kaldırıldı. S.B, hastanede yaşanılan sıkıntıları ise Odatv'ye anlattı.

"Sağlıkta çağ atladık" diyenler bu fotoğraflara iyi baksın

Adana'dan Ankara'ya misafir geldiği evde düşen S.B., Bilkent mevkiinde bulunan Ankara Şehir Hastanesi'ne acile kaldırıldı. S.B., hastanede yaşanılan sıkıntıları ise Odatv'ye anlattı. 

29 Haziran gecesi hastaneye giriş yapan S.B., servis personeli olmadığı için yakınlarının kendi çabalarıyla kendisini tomografi servisine götürdüklerini belirtti. S.B., hemşirelerin 16 saatten fazla nöbet tuttuğuna dair şikayetleri olduğunu ve tedavi malzemesi eksikliğinden doğru bir tedavi süreci uygulanmadığını söyledi. 

"DOKTORLAR BU DURUMDAN BIKMIŞ"

Bozan, "Hastaneye kaldırıldığımda kan alımı işlemi bittikten sonra, dezenfekte etmeleri gerektiğini ve pamuk istediğimi söyledim. Hemşireler bana spench kullandığını, pamuk ve dezenfekte ilacı olmadığını söyledi. Orada birçok hasta mağdur durumda. Doktorlar bu durumdan bıkmış, ilgilenmiyorlar bile" dedi. 

Uyandığında hijyenik olmayan bir ortamda bulunduğunu ve yattığı sedyede yemek artıklarının olduğunu söyleyen S.B., hastanenin; hastalara ve hasta yakınlarına uygunsuz koşullarda hizmet verdiğini belirtti. 

S.B., semtinde yaşadığı kaza sebebiyle yakın çevredeki hastanelere değil de Bilkent mevkiinde bulunan Şehir Hastanesi'ne kaldırılmasını doktorunun siyasi bir durum olarak değerlendirdiğini ifade etti.

Bu sözler ise, yine aynı tarihte, Ankara Tabipler Odası Başkanı Prof. Dr. Vedat Bulut'un Ankara Şehir Hastanesi hakkında değerlendirmesini akıllara getirdi. Bulut, Bilkent mevkiinde bulunan hastane hakkında maliyetine Ankara'da 20 hastane daha yapılabileceğini ve projenin meslek odalarının görüşü alınmadan yapıldığını söylemişti.

İşte hastanenin tartışma yaratan o durumu:

TIKLAYIN

Ceylan Sağlam

Odatv.com

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2019, 15:04

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER