Sağlıkçılar Çözüm Bekliyor!!

Sağlıkçılar Çözüm Bekliyor!!

Güncel 18.03.2019, 23:43 19.03.2019, 00:15
Sağlıkçılar Çözüm Bekliyor!!

Sağlık personeli yıllara sari sorunlarının çözümünü bekliyor. 15 Mayıs Sendikal yetki süreci yaklaştıkça 2 büyük sendika yöneticileri sosyal medya üzerinden birbirlerini eleştirmeye başladılar. 

TIKLAYIN

Sağlık Personeli her iki sendika (hem Türk Sağlık-Sen hemde Sağlık-Sen) yöneticilerinden cümlelerinin sonunda meli, malı, cak ve cek eklerini duymak istemiyor. Sendikaların genel başkanları 3600 seçimden önce verilmeli sözleşmeliler kadroya geçirilmeli diye açıklama yapabiliyor. Velevki verilmedi ne yapacaksınız o zaman? Topyekün eylemmi yapabileceksiniz? Tabiki yapamayacaksınız. Konuşurken mangalda kül bırakın belki bir daha ki sefere lazım olur. 

Hastanelerin çok büyük bir çoğunluğunda sabit üstü döner sermaye alamıyorlar. Hastane gelirlerinin artmaması dolayısıyla yöneticiler nöbet parası vermemek için personele fazla nöbette tutturmuyorlar. 10 sene önce hemen hemen sağlık personelinin  muadili polis ve askerden fazla ücret alırken hayat pahalılığının had safhaya çıktığı günümüzde hem polisten hemde askerden çok daha az ücret alıyor sağlık personeli. 

Sendikalar lütfen laf kalabalığı üretmekten vazgeçip somut görülebilir adımlar atsınlar atıyormuş gibi yapmasınlar...

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Ragıp 2 yıl önce
Ağzınıza Sağlık Saglikpersonelihaber.net
-10
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?