Sağlık Personeline Tehdit ve Hakarete Yargıdan Emsal Karar! 7 Bin TL Para Cezasına Mahkum Edildi

Saakarya'da yaşanan olayda, 112 Ambulans Başhekimliği’nde Acil Tıp Teknisyenine hakaret eden hasta yakını hakkında dava açıldı. 2018 yılında açılan dava nihayet sonuçlandı ve S.K. isimli hakaret eden şahsın, 7 BİN TL para cezasına ödemesine hükmedildi. Bu karar artık sağlık personellerine yapılan hakaret, tehdit gibi suçlarda emsal karar olacak ve her isteyen canı istediği gibi sağlıkçılara hakaret ve tehditte bulunamayacak.

Sağlık Personeline Tehdit ve Hakarete Yargıdan Emsal Karar! 7 Bin TL Para Cezasına Mahkum Edildi

Saakarya'da yaşanan olayda, 112 Ambulans Başhekimliği’nde Acil Tıp Teknisyenine hakaret eden hasta yakını hakkında dava açıldı. 
2018 yılında açılan dava nihayet sonuçlandı ve  S.K. isimli hakaret eden şahsın, 7 BİN TL para cezasına ödemesine hükmedildi. Bu karar artık sağlık personellerine yapılan hakaret, tehdit gibi suçlarda emsal karar olacak ve her isteyen canı istediği gibi sağlıkçılara hakaret ve tehditte bulunamayacak.

2018 yılında göreve gittikleri bir noktada hasta yakınları tarafından tehdit edilen ve hakarete uğrayan Acil Tıp Teknisyeni, ‘beyaz kod’ vererek yardım çağrısında bulundu.

TIKLAYIN

Verilen beyaz kod sonrasında 112 personellerine zorluk çıkartan ve hakaret eden S.K. hakkında Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Sakarya 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan dava geçtiğimiz günlerde sonuçlandı.

EMSAL KARAR OLACAK

Göreve gittikleri yerde hasta yakınları tarafından tehdit edilen Acil Tıp Teknisyeninin davasında çıkan karar ‘emsal karar’ olarak değerlendirilirken mahkeme, 112 personellerine hakarette ve tehditte bulunan S.K.’yı 7 Bin TL para cezasına çarptırdı.

2. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından verilen bu cezayla ilgili olarak hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilirken İl Sağlık Müdürlüğü’nde, bu konuyla ilgili çok sayıda başvuru olduğu ve yargılama süreçlerinin devam ettiği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2019, 15:54

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER