Sağlık Personeline Döner Sermaye Şoku!!

Doktor endeksli işleyen döner sermaye sistemi çalışmaları yine doktor endeksli devam ediyor. Haber kaynaklarımız aracılığıyla yaptığımız araştırma sonucunda, hastanelerin dağıtabileceği döner sermaye oranı %38 e, ADSM lerin dağıtabileceği döner sermaye oranı ise %37 ye düşürülüyormuş. Yapılacak olan değişiklik şuan Sayın Bakanımızın önündeymiş.

Sağlık Personeline Döner Sermaye Şoku!!
banner71

Doktor endeksli işleyen döner sermaye sistemi çalışmaları yine doktor endeksli devam ediyor. Haber kaynaklarımız aracılığıyla yaptığımız araştırma sonucunda, hastanelerin dağıtabileceği döner sermaye oranı %28 e, ADSM lerin dağıtabileceği döner sermaye oranı ise %27 ye düşürülüyormuş. Yapılacak olan değişiklik şuan Sayın Bakanımızın önündeymiş.

Sitemize gelen şikayetlerin başında hekim dışı sağlık personelinin döner sermaye alamamasıdır. Maalesef yıllardır ülkemizin bir çok hastanesinde sağlık personeli  özellikli birimler dahil döner sermaye alamamaktadırlar.

TIKLAYIN

Yöneticilerimiz hemen hemen her ortamda sağlık sisteminin bir ekip işi olduğundan sıklıkla bahsederler. Ancak ne hikmetse para dağıtılımına gelince hekimlere kepçeyle diğer sağlıkçılara çay kaşığıyla vermekten geri durmazlar.

BU DURUM İŞ BARIŞINI BOZUYOR

Yıllardır SUT fiyatlarının artmaması sağlık sisteminin KAR odaklı hizmete dönmesi hekimler arasında bile ücret farkının oluşması sistemin tıkandığını göstermiyor mu?

Döner sermaye sisteminin artık dönmediği gerçeğiyle yüzleşip sitemi ortadan kaldırmak gerektiğine inanıyoruz.

 Ve inanıyoruz ki sivil toplum kuruluşlarımız hekim endeksli döner sermaye sistemine dur diyeceklerdir.

SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2019, 03:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER