Sağlık Müdürünün Bu kez bahanesi ne olacak acaba?

"Açılması yılan hikayesine dönen birkaç sembolik birim dışında açılamayan, ameliyathanesi, yoğunbakımları, atıl durumdaki başta Küvöz olmak üzere tıbbi cihazları ile tamamen fiyasko olarak değerlendirilen Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesinden sonra o ilçe deki hastanede benzer kaderi yaşamakta.. "

Güncel 22.07.2019, 21:55 22.07.2019, 22:35
Sağlık Müdürünün Bu kez bahanesi ne olacak acaba?

Açılması yılan hikayesine dönen birkaç sembolik birim dışında açılamayan, ameliyathanesi, yoğunbakımları, atıl durumdaki başta Küvöz olmak üzere tıbbi cihazları ile tamamen fiyasko olarak değerlendirilen Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesinden sonra o ilçe deki hastanede benzer kaderi yaşamakta..

KARKAMIŞ'LI DÖRT GÖZLE BEKLİYOR..

Karkamış, merkez nüfusu, merkez nüfusundan daha fazla kırsal mahalle nüfusu yanısıra Fırat kalkanı operasyon bölgesinin sıfır noktasında bulunması sebebiyle stratejik önemiyle dikkat çekerken diğer yandan mart ayında inşaatı tamamlanmasına rağmen bir türlü açılamaması bölge halkını rahatsız ederken, sağlık ihtiyaçlarını karşılamak için onlarca kilometre yol gitmek zorunda kalıyorlar.. Memohaber haber merkezimize ulaşan vatandaşlar bu duruma isyan ederken, yetkililerin bu konuda ivedi adımlar atmasını bekliyor. Hastanenin olmayışının kendilerini hem ekonomik olarak, hem fiziken hemde zaman açısından zarara uğrattığını söyleyen vatandaşlar "bu çile artık bitsin" diyerek tepkilerini dile getirdiler.

BU SEFER BAHANE NE ACABA?

TIKLAYIN

Abdulkadir Yüksel Devlet hastanesinin personel eksikliği, cihaz eksikliği, ekipman eksikiliği, inşaat eksiklikleri gibi çeşitli bahanelerle tam kapasite açılamamasına tepkiler hala kamuoyunda devam ederken ikinci açılamayan hastane vakası da Karkamışta cereyan etti..
Yaklaşık 12 bin civarında personelin görev yaptığı Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğünde 40 personelle açılması mümkün olan hastanenin açılması için neyin beklendiği merak konusu.

HER AÇIDAN AVANTAJLI

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki Suriye Görevgücü başkanlığına bağlı olarak Suriye'nin cerablus ve El-bab şehirlerinde faaliyet gösteren iki hastanenin de Karkamış Devlet Hastanesinin açılması ile birlikte rahatlayacağı, zaman zaman patlamaların yaşandığı bölgedeki yaralılara müdahale noktasında önemli katkılar sağlayacağı, bu bölgelere malzeme transferinde önemli bir köprü ve stratejik öneme sahip olacağı görülmektedir.

BECERİKSİZLİK Mİ, YOKSA KAMU KAYNAĞINA İHANET Mİ?

Onlarca milyonluk yatırım atıl durumda dururken, çürümeye yüz tutmuşken, bu nedenle kamu zarara uğrarken diğer tarafta şiddetle böyle bir sağlık tesisine ihtiyaç duyulurken bu hastanenin neden açılmadığı, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve Gaziantep Valisi Davut Gül'ün bu gecikmeden ve gecikmeden kaynaklı sıkıntılardan haberdar edilip edilmediği bilinmezken, Karkamış, bölge halkı ve Gaziantep kamuoyu Gaziantep İl Sağlık Müdürü Dr Serdar Sarıfakı'dan açıklama bekliyor ve bir an önce yeni hastanelerine kavuşmak için umut ve sabırla bekliyor..

Kaynak:memohaber

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Lıkırtı 1 yıl önce
Fırat Kalkanı harekat bölgesi kendi kendine yetecek şekilde ihtiyaç binaen 3 tane toplam 500 yatak kapasiteli hastane yapılmış olmakla birlikte cerablus ve afrinde de hastaneler mevcut ayrıca Azez de tadilatı tamamlanmak üzere olan 200 yatak kapasiteli hastaneyi saymıyorum bile, il sağlık müdürü Çalışkan ve dürüst bir adam Karkamış ve diğer hastaneler için gerekeni zaten yapacaktır. Hangi hasta açıkta kalmış saçma sapan haberlerle kamu kurumlarını yıpratmak ile hangi kişilerin menfaati var onu araştırmak lazım.
-9
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?