Sağlık Müdürü: Yasadışı işgal edilen otoparkı halkın kullanımına ücretsiz sunduk

Samsun Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yanındaki otoparkın yasadışı işgalinin polis operasyonuyla son verilmesinin ardından Milli Emlak Müdürlüğü tarafından arazinin tekrar 2 yıllığına Sağlık Bakanlığına tahsis edildiğini açıkladı.

Güncel 24.07.2019, 09:28 24.07.2019, 09:32
Sağlık Müdürü: Yasadışı işgal edilen otoparkı halkın kullanımına ücretsiz sunduk

Samsun'da İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Eğitim ve Araştırma Hastanesi alanında yasa dışı ücretli otopark faaliyeti yapan 7 kişiyi, 'devlet kurumunu dolandırmak ve haksız kazanç elde etmek' suçundan gözaltına almıştı.  2017 yılında 2 yıl süreyle Sağlık Bakanlığına ön tahsisi yapılan ve tahsis yenileme çalışmaları devam eden, mülkiyeti hazineye ait sağlık alanı niteliğinde bir taşınmaz olarak Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi alanında ücretsiz otopark alanı oluşturuldu. Ancak İl Milli Emlak Müdürlüğüne bu alanı otopark olarak işletmek için başvuran şahıslar müdürlükten cevap gelmeden bu alanı İl Milli Emlak Müdürlüğünden kiraladıklarını iddia ederek 16 Temmuz Salı gecesi alana kulübe ve bariyerler yerleştirmişti.

TIKLAYIN

Ücretsiz otoparktan ücret alan şahıslara ise Samsun İl Emniyet Müdürlüğü operasyon gerçekleştirmiş ve 7 kişiyi gözaltına almıştı. Yaşanan bu gelişmeler üzerine Samsun Sağlık İl Müdürlüğü olarak İl Milli Emlak Müdürlüğü ile temasa geçildiğini kaydeden Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, "Yapılan görüşmeler ardından otopark olarak kullanılan alan 2 yıllığına tekrar Sağlık Bakanlığına tahsis edilmiş ve sağlık yatırımları hayata geçirilene kadar halkın ücretsiz şekilde otopark alanı olarak kullanmaları için halkın kullanımına açılmıştır" dedi.

Söz konusu arazide Ağız Dış Sağlığı Hastanesi, İl Sağlık Müdürlüğü Laboratuar Projesi, 112 İstasyon Projesi, 112 Depo Projesi, İdari Bina Projesi gibi 8 farklı projelerinin olduğunu kaydeden Oruç, "Bu projelerimiz yatırım programına alınmış ve ödenek beklemekteyiz. Sağlık Bakanlığı tarafından yatırım programına alınan projelerimizin ödenek tahsisinin gerçekleşmesinin hemen akabinde projelerimizin hayata geçirilmesi için ivedilikle çalışmalara başlayacağız" şeklinde konuştu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?