Sağlık Müdürlüğünden Şikayetlere Cevap geldi

Karlıova ilçesinde yaşayan vatandaşların sağlık alanında yaşanan şikâyetlerine İl Sağlık Müdürlüğünden cevap geldi. İl Sağlık müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Karlıova’daki doktor sayısı ve yapılan yatırımlar yer aldı.

Güncel 27.07.2019, 00:22
Sağlık Müdürlüğünden Şikayetlere Cevap geldi

Karlıova’da yaşayan vatandaşlar geçtiğimiz günlerde yerel basın aracılığıyla ilçede sağlık alanından yaşadıkları sıkıntıları dile getirmişti. İl Sağlık Müdürlüğü, vatandaşların şikayetleri sonrası ilçedeki doktor sayısı ve yapılan yatırımların yer aldığı yazılı bir açıklama yaptı.

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ‘‘İlimiz Karlıova Devlet Hastanemizde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı ile Genel Cerrahi Uzmanı görev yapmaktadır. Karlıova Devlet Hastanesi Baştabibi İç Hastalıkları Uzmanı olup, ayrıca bir yıl içerisinde iki İç Hastalıkları Uzmanı ataması yapılmıştır. Bir İç Hastalıkları Uzmanı atandığı halde gelip görevine başlamamış, diğer İç Hastalıkları Uzmanı da eş durumundan mahkeme kararı ile ilçemizden ayrılmıştır. İhtiyaca binaen hastanemize geçici görevle diğer birimlerimizden İç Hastalıkları Uzmanı görevlendirilmiş, Karlıova Devlet Hastanesinde hizmet vermeleri sağlanmıştır. Halen geçici görevle İç Hastalıkları Uzmanı Hastanemizde hizmet vermektedir.

GENEL CERRAHİ UZMANI TALEBİNDEN BULUNULDU               

Yine Karlıova Devlet Hastanemizde yaklaşık 2 yıldır Genel Cerrahi Uzmanı görev yapmaktadır. Yan dal eğitimini kazanan Genel Cerrahi Uzmanı, bir aydır rahatsızlığı nedeniyle görev yapamamaktadır. Rapor süresinin bitimi ile görevinden ayrılacak olan Genel Cerrahi Uzmanının yerine Genel Cerrahi Uzmanı atanması için talepte bulunulmuştur.

AİLE HEKİMLİĞİNDE BOŞ POZİSYON YOK

Halen 6 pratisyen tabip Karlıova Devlet Hastanesinde görev yapmaktadır. Aile hekimliğinde boş pozisyon olmayıp tüm aile hekimliği birimlerimiz aktif bir şekilde hizmet vermektedir. 87. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü Kurası kapsamında Karlıova Devlet Hastanesine 2 pratisyen tabip ve 1 Aile Hekimliği Uzmanı atanmış, kısa zaman içerisinde gelip görevlerine başlayacaklardır.

AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ İHALESİ YAPILDI

TIKLAYIN

Karlıova ilçemizde 5-6 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi + Toplum Sağlığı Merkezi + 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu yapım ihalesi 05/07/2019 tarihinde yapılmıştır. Sözleşme imzalanması ile birlikte yer teslimi yapılacak ve inşaatına başlanacaktır. Hizmet binası; zemin + 1. kat olmak üzere toplam iki kat olarak inşa edilecektir. Zemin kat 707,16 m2, 1. kat 498,42 m2 olup, hizmet binamız toplam 1205,58 m2 alanda vatandaşlarımıza hizmet verecek olan hizmet binası, mevsim şartlarının durumuna göre bu yılın sonunda veya gelecek yılın başlarında tamamlanıp teslim edilmesi planlanmaktadır.

HASTANE LOJMAN YAPIMLARI SÜRÜYOR

08/05/2018 tarihinde inşaatına başlanan 4 katlı 8 daireli Karlıova Devlet Hastanesi lojman yapım işi devam etmektedir. Geçen yıl oluşan kur farkından dolayı tüm firmalara tanınan haklar, Karlıova Devlet Hastanesi Lojman Yapım işi ihalesini üstlenen firmaya da tanındığından inşaatın yapımında gecikme yaşanmış ancak çalışmalar yeniden başlamıştır. Halen devam etmekte olan hizmet binası inşaatı, 2019 yılı içerisinde tamamlanıp teslim edilecektir.

 40 BİN 451 HASTAYA POLİKLİNİK HİZMETİ VERİLDİ

Karlıova Devlet Hastanemizde 2019 yılı ilk 6 ayında toplam 40451 hastaya poliklinik hizmeti verilmiş, 953 hasta da yatarak tedavi edilmiştir. Aktif olarak 2 diş ünitinin bulunduğu ve 2 Diş Hekiminin aktif olarak görev yaptığı ağız ve diş sağlığı hizmetlerinde ise yine 2019 yılı ilk 6 ayında toplam 4320 hasta muayene edilmiş, 413 kanal tedavisi ve 813 dolgu yapılmış, 1040 diş çekimi gerçekleştirilmiştir.’’ İfadelerine yer verildi.

SAĞLIK EVLERİNE ATAMA YAPILACAK

Karlıova genelinde 15 sağlık evimiz bulunmakta, 4 sağlık evimizde aktif olarak sağlık hizmeti verilmektedir. Sağlık personeli bulunmayan sağlık evlerimiz için talepte bulunulmuştur. Sağlık Bakanlığımız tarafından atama yapılması durumunda boş olan sağlık evlerimize görevlendirmeler yapılacaktır.

KARLIOVA’DA 170 PERSONEL GÖREV YAPIYOR

Karlıova ilçemiz genelinde 4 uzman tabip, 10 pratisyen tabip, 10 aile hekimi, 2 diş hekimi, 84 sağlık personeli ve 60 diğer personel olmak üzere toplam 170 personel görev yapmaktadır. Vatandaşlarımızın daha iyi sağlık hizmeti alabilmeleri için çalışmalar aralıksız devam etmektedir.’’

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-4
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?