Sağlık Müdürlüğü’nden Hastane Açıklaması

Menteşe ilçesinde geçen Çarşamba günü etkili olan sağanak yağış sonrası Muğla Sıtkı Koçman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan su baskınının ardından İl Sağlık Müdürlüğü yazılı bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada su baskının yapısal kusurdan kaynaklandığı belirtildi.

Güncel 19.07.2019, 13:25
Sağlık Müdürlüğü’nden Hastane Açıklaması

Menteşe ilçesinde geçen Çarşamba günü etkili olan sağanak yağış sonrası Muğla Sıtkı Koçman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan su baskınının ardından İl Sağlık Müdürlüğü yazılı bir açıklama yaptı.

Muğla Sağlık İl Müdürü İskender Gencer’in imzası ile yapılan açıklamada, geçtiğimiz gün hastanede yaşanılan su baskının yapısal kusurdan kaynaklandığı belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Hastanenin özellikle ön ve arka arena girişlerinde çatıdan su aktarımını sağlayan olukların yüksek debili ve yoğun yağışı karşılamayarak bina dışına attığı su dışında yapısal kusur nedeniyle bina içine taştığı tespit edilmiştir. Tüm hastane çalışanlarımızla gereği yapılıp taşan su yarım saat gibi kısa bir sürede tahliye edilmiştir. Bu sırada hiçbir tıbbi etkilenmemiz olmamakla birlikte yatan hastalarımızın takip ve tedavilerinde, ayaktan poliklinik hizmeti alan hastalarımızla ilgili de hizmette hiçbir aksama yaşanmamıştır.”

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
21
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?