Sağlık Müdürlüğü’nden Hastane Açıklaması

Menteşe ilçesinde geçen Çarşamba günü etkili olan sağanak yağış sonrası Muğla Sıtkı Koçman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan su baskınının ardından İl Sağlık Müdürlüğü yazılı bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada su baskının yapısal kusurdan kaynaklandığı belirtildi.

Sağlık Müdürlüğü’nden Hastane Açıklaması

Menteşe ilçesinde geçen Çarşamba günü etkili olan sağanak yağış sonrası Muğla Sıtkı Koçman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan su baskınının ardından İl Sağlık Müdürlüğü yazılı bir açıklama yaptı.

TIKLAYIN

Muğla Sağlık İl Müdürü İskender Gencer’in imzası ile yapılan açıklamada, geçtiğimiz gün hastanede yaşanılan su baskının yapısal kusurdan kaynaklandığı belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Hastanenin özellikle ön ve arka arena girişlerinde çatıdan su aktarımını sağlayan olukların yüksek debili ve yoğun yağışı karşılamayarak bina dışına attığı su dışında yapısal kusur nedeniyle bina içine taştığı tespit edilmiştir. Tüm hastane çalışanlarımızla gereği yapılıp taşan su yarım saat gibi kısa bir sürede tahliye edilmiştir. Bu sırada hiçbir tıbbi etkilenmemiz olmamakla birlikte yatan hastalarımızın takip ve tedavilerinde, ayaktan poliklinik hizmeti alan hastalarımızla ilgili de hizmette hiçbir aksama yaşanmamıştır.”

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER